Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

  • Index
  •  » ROCK
  •  » Nick Cave and the Bad Seeds

#1 2010-04-22 21:43:02

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Nick Cave and the Bad Seeds

Nick Cave and the Bad Seeds, to australijska grupa muzyczna wykonująca muzykę będącą pochodną rocka.

Zespół powstał 1984 roku jako spadkobierca zespołu The Birthday Party który zakończył swoje istnienie na skutek nieporozumień Nicka Cave'a oraz Rowlanda S. Howarda. Dwóch innych członków postanowiło kontynuować ze sobą współpracę. Byli to mianowicie: Nick Cave, lider i wokalista poprzedniego zespołu oraz Mick Harvey, multinstrumentalista oraz wieloletni członek The Birthday Party. Do nich dołączyli kolejni muzycy, a byli to: gitarzysta Blixa Bargeld z zespołu Einstürzende Neubauten, drugi gitarzysta Hugo Race oraz znany z zespołu Magazine basista Barry Adamson. W pierwotnym składzie wymieniani także są Anita Lane ówczesna dziewczyna Nicka Cave'a i autorka kilku tekstów śpiewanych przez zespół. W trakcie pierwszego tournée po Australii do składu dołączył także były członek The Birthday Party Tracy Pew.

Za cholerę nie wiedziałam, gdzie to dać, wahałam się między Inne, a Alt. Rock, tak więc jeśli ktoś chce przenieść, to się nie obrażę :>

Ciekawa jestem czy ktoś z forum ich słucha <rozgląda się>.
Nie wiem, jak zachęcić do zapoznania się z twórczością. Napiszę tylko, że Nick Cave jest zajebisty (polecam również jego zespół Grinderman : D), piszę ciekawe teksty i lubię czytać wywiady z nim.

Link: http://www.youtube.com/results?search_q … seeds&aq=5

Ostatnio edytowany przez Equus (2012-10-08 23:04:20)


Tak bardzo nie.

Offline

 

#2 2010-04-23 13:02:17

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Hm... Nick'a kojarzę głównie z kawałka "When the wild roses grow" (bodajże) z Kylie Mingue (?). A tak to słyszeć słyszałam, ale tytułów nie wymienię ;/

A tak w ogóle, to chyba najprędzej alternatywa ;p


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#3 2010-04-23 13:06:32

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

No też kojarzę kawałek z Kylie. Znajomi Nicka słuchali, ale ja się nigdy jakoś za to nie zabrałem. Choć artysta z pewnością ciekawy.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#4 2010-04-23 13:07:36

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Wokal taki męski, niski... ;p


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#5 2010-04-23 14:07:28

 ryba969

User

2760045
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 428
Preferowany styl: Power,GrindCore,Death/Black
Ulubione zespoły : Korpiklaani,Hunter,Kataklysm
Ulubione zespoły pt. 2: Hammerfall
LastFM: lastfm.pl/user/fish_from_hell

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Przesłuchałem aż 23 sekundy i stwierdzilem ze to nie dla mnie , zaspokojnee to , i wogóle , wokal taki sobie :P wolę Deathcore , grind core xD


Theravada Buddhism

Offline

 

#6 2010-04-25 12:19:38

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Jak można go kojarzyć głownie z piosenką z kajli? ;<

A tak w ogóle, to chyba najprędzej alternatywa ;p

To możesz przenieść : D

Przesłuchałem aż 23 sekundy

o.O

Choć artysta z pewnością ciekawy.

A dlaczego tak myslisz? : )


Tak bardzo nie.

Offline

 

#7 2010-04-25 17:35:01

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Wywiad jakiś w zamierzchłych czasach czytałem. Dobrze się czytało, więc był ciekawy. Leciał parę razy Nick z kompaniją w trakcie jak piłem u kogoś i w ucho wpadało. Przyznam, że to dość głupie rozumowanie, ale co zrobić.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#8 2010-06-09 15:19:08

kheme

Gość

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

 

#9 2011-12-05 15:29:00

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Ale stare tematy wyciągam uhuhu... Głównie dlatego, że sam chciałem zakładać temat, ale wolałem najpierw sprawdzić, czy już takiego nie ma i dobrze zrobiłem

Nick to jeden z moich ulubionych artystów, uwielbiam jego głos, niski i potężny...Ogólnie sam Nick jest niezłym bad-ass'em wg. mnie, to co on kiedyś za młodu wyczyniał to po prostu masakra

Wracając do muzyki Nick'a jak i zespołu, grają dość spokojną ale potężną muzę z takim bardzo barowym klimatem i to chyba w nich najbardziej lubię.

Ostatnio edytowany przez Szymonoslaw (2011-12-05 15:30:17)


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#10 2012-10-06 17:32:34

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Murder Ballads i Let Love In kocham ponad życie. No ale oczywiście to nie wszystko bo jest też mocno smutna, osobista płyta The Boatman's Call, bardzo oniryczna, wręcz zepsuta ukazująca pewne obrzydzenie Cave do świata i ludzi, do której długi czas się przekonać nie mogłem, nigdy nie zagłębiałem się w kontekst, czas w jakim on ten album nagrywał. Poza nią nie można przejśc obojętnie na pewno obok Henry's Dream, No More Shall We Part, Good Son czy też Tender Pray i tak mógłbym wymieniać każdy album, no może cięzko i nie po drodze mi z Abattoir Blues. Wspomnę jeszcze, że Something's Gotten Hold Of My Heart w jego wykonaniu to jeden z lepszych coverów jakie dane mi było słyszeć (obok Love Will Tear Us Apart oczywiście, ten chyba rządzi niepodzielnie). No i dodam też, że Cave niezłe książki pisze, Śmierć Bunny'ego Munro fajnie się czytało ; )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#11 2012-12-14 12:36:33

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

http://www.youtube.com/watch?v=aK59GDfW … e=youtu.be

<3

Ostatnio edytowany przez Szymonoslaw (2012-12-14 12:38:03)


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#12 2013-03-01 16:21:42

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Nowy album baardzo różni się poprzedniego. Co prawda urzeka tak samo, jednak zupełnie czym innym.

Dig, Lazarus, Dig!!! był głośny, garażowy, rocknrollowy, natomiast Push the Sky Away to płyta stonowana, melancholijna, intymna, mroczna i... filmowa? Może to przez moje zauroczenie muzyką filmową tworzoną przez Cave'a, ale właśnie takie wrażenie odniosłam.

W każdym razie to melancholijność, intymność i mrok, który jak najbardziej kupuję. Najlepszą ''wizytówką'' tego albumu jest singlowy ''We No Who U R'', ale moim faworytem jest ''Higgs Boson Blues'' z ubogą gitarą i głosem Nicka, zbolałym, nostalgicznym i wściekłym jednocześnie.
Ten album jest jak opowieść starszego człowieka sączącego tani i podły trunk w równie tanim i podłym barze. I wierzcie mi, to komplement!


Tak bardzo nie.

Offline

 

#13 2013-03-03 17:45:08

 Felek

User

Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 61

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Wielkim fanem nie byłem, ale nowy album mi bardzo podszedł.
http://www.youtube.com/watch?v=xCxHvNl9MmQ
Ten numer męczę namiętnie ostatnio.

Offline

 

#14 2013-03-03 19:38:52

fanofan

User

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 42
Preferowany styl: Rock
Ulubione zespoły : Pixies, REM, old Genesis
Ulubione zespoły pt. 2: Pink Floyd, Peter Gabriel

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Nie znam w ogólę, ale od kilku dni nosiłem się z zamiarem zapoznania. Jednak wyskoczyło mi że mają nowy album. Od czego proponujecie zacząć? Od nowego, czy jakiś klasyczny album polecicie?

Offline

 

#15 2013-03-04 10:34:50

 Felek

User

Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 61

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

fanofan napisał:

Nie znam w ogólę, ale od kilku dni nosiłem się z zamiarem zapoznania. Jednak wyskoczyło mi że mają nowy album. Od czego proponujecie zacząć? Od nowego, czy jakiś klasyczny album polecicie?

Przyłączam się do pytania.

Offline

 
  • Index
  •  » ROCK
  •  » Nick Cave and the Bad Seeds

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.granarutorpg.pun.pl www.cafemaxots.pun.pl www.friendly.pun.pl www.waszaklasa.pun.pl www.herosy3.pun.pl