Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-05-12 16:14:49

zanetka1703

Gość

WATAIN

WATAIN

Watain, szwedzki zespół muzyczny założony w 1998 roku w Uppsala, grający black metal.

***Obecny skład zespołu

* Erik Danielsson - śpiew, gitara basowa
* Håkan Jonsson - perkusja
* Pelle Forsberg - gitara elektryczna
* Set Teitan - gitara elektryczna (tylko występy na żywo)
* Alvaro Lillo - gitara basowa (tylko występy na żywo)

***Byli członkowie zespołu

* C. Blom - gitara elektryczna (1998-2000)
* Y. - gitara basowa
* Tore Stjerna - gitara basowa (muzyk sesyjny) (2000-2002)
* John Doe - gitara elektryczna (tylko występy na żywo) (1998-2001)
***Dyskografia

* (1998) - „Go Fuck Your Jewish „God.” demo
* (1999) - „The Essence of Black Purity” EP
* (1999) - „Black Metal Sacrifice” Live
* (2000) - „Rabid Death’s Curse”
* (2000) - „The Ritual Macabre” Live
* (2001) - „The Misanthropic Ceremonies” Split
* (2002) - „Puzzlez Ov Flesh” demo
* (2003) - „Casus Luciferi”
* (2007) - „Sworn To The Dark”
* (2010) - „Reaping Death” EP
* (2010) - „Lawless Darkness”

 

#2 2010-05-20 22:35:05

M00N

Gość

Re: WATAIN

O widzisz! Bo już tak patrzę: Catamenia...Agathodaimon...Dark Fortress...Illnath, melodia, melodia melodia, zero wściekłości, dzikiej furii i zezwierzęcenia. Może Watain to nie szczyt agresji, ale osobiście spośród wymienionych najbardziej lubię. Sworn to the Dark (2007) np. Swoją drogą 7 czerwca nowa płyta: Lawless Darkness. A jeśli nie znasz to zainteresuj się Setherial. Bardzo podobnie grają i też na poziomie.

 

#3 2010-05-21 09:40:16

zanetka1703

Gość

Re: WATAIN

M00N napisał:

O widzisz! Bo już tak patrzę: Catamenia...Agathodaimon...Dark Fortress...Illnath, melodia, melodia melodia, zero wściekłości, dzikiej furii i zezwierzęcenia. Może Watain to nie szczyt agresji, ale osobiście spośród wymienionych najbardziej lubię. Sworn to the Dark (2007) np. Swoją drogą 7 czerwca nowa płyta: Lawless Darkness. A jeśli nie znasz to zainteresuj się Setherial. Bardzo podobnie grają i też na poziomie.

Pozwolisz że zacytuję Twoją wypowiedź z innego wątku black metalowego

M00N napisał:

kudlaty_a7x napisał:

melodyjność to jest to

Never. To niszczy ten gatunek. Komercjalizuje go. BM ma być wulgarny i niemelodyjny jeśli nie ma się upodobnić do Slipgniota.

Abigail Williams to zespół jak seeeeetki innych, a już ze Stanów w ogóle. Taki Old Man's Child, niby podobne, a jednak o kilka klas wyżej.

To jednak lubisz,melodyjne kapele black metalowe ; >
Watain pod względem jeśli chodzi o agresje,jest średni moim zdaniem .
Podoba mi sie płyta " Casus Luciferi ",jest to wg mnie po prostu dobra płyta.Nic dodać nic ująć,taki specyficzny klimacik,oziębły nastrój,noi wspomniana agresja ; >Troche denerwują mnie na tej płycie ciagle zwolnienia i przyspieszenia ,hmm może to był efekt zamierzony,ale najlepszy wg mnie kawałek z tej płyty to
"I Am The Earth"-genialna piosenka, przyjemnie mi sie jej słuchało .
Natomiast płyta "Sworn To The Dark" -gdy przesłuchałam tą płytę,stwierdziłam,że grają prawie identycznie jak Dissection. Płytka ta jest mocna i szybka -kwintesencja black metalu ; >

 

#4 2010-05-21 11:16:42

M00N

Gość

Re: WATAIN

Wiesz, ja kiedyś zachwycałem się melodyjnym blackiem. Znam wiele kapeli i do niektórych kawałków czasem wracam. Tutaj akurat chodziło mi o to, że skala melodyjności takiego Agathodaimon dajmy na to jest o wiele wyższa niż Watain i może stąd Watain lubię o wiele bardziej. I zgadzam się z Tobą, że w agresji Watain jest na średnim poziomie.

No i może trochę przesadziłem z tym tru ortodox antymelodyjnym podejściem. Tylko drażni mnie przedkładanie takiego przykłądowo Keep Of Kalessin nad załóżmy Infernal War. Chodzi o to, że dla wielu osób IW jest nieprzystępne i na podstawie takiej subiektywnej oceny formułują sądy nt całego gatunku, a słysząc coś lżejszego mówi się, że "black się rozwija". IMO to nie do końca tak. BM się rozwija, to oczywiste, nie jest już taki jakim go grał Emperor w połowie lat '90, ani też nie jest to już norweski TNBM, a przynajmniej nie wyłącznie. Ale jego rozwój nie polega na upodabnianiu się do Cradle Of Filt, Dimmu Borgir czy nowego Satyricona. Black to nie "love metal". Nigdy nie podbije MTV i nie znajdzie się na słit fociach na NK. Przynajmniej dopóki będzie black metalem.

 

#5 2010-05-21 12:14:23

zanetka1703

Gość

Re: WATAIN

Zgadzam sie z Tobą w 100 % . Widze że masz dużą wiedze w temacie Bravo
Miałam przyjemność przesłuchać Agathodaimon i nie są jak te typowe black metalowe kapele,są oni inni i dlatego wyjątkowi,ojj bardzo melodyjni,dlatego też za to ich lubie słuchać
W każdym razie warto polecić Watain wszystkim którzy lubią blackowe klimaty : >

 

#6 2010-05-21 19:34:23

M00N

Gość

Re: WATAIN

Watain na Brutal Assault, wybierasz się? A o Agathodaimon wypowiem się w Twoim temacie o nich.

 

#7 2010-06-05 23:11:35

Godfather

Gość

Re: WATAIN

To co Watain popełnił na nowej płycie jest fenomenalne.  Wszelkie teksty o sprzedaniu się i gwiazdorzeniu zupełnie nie na miejscu. Słysząc kawałki z ostatniego longplaya na Mistycznej Nocy w Katowicach myślałem że nie da się już pobić " Casus Luciferi" i " Sworn .." a tu wyszło że " Lawless Darkness" bije spokojnie poprzedniczki swoją dojrzałością , spójnością , kompozycjami i tak naprawdę wszystkim. Fakt że jest dość dużo podobieństw do Dissection , nawet więcej niż kiedykolwiek ale dla mnie jako dużego fana ekipy Jona to jeszcze lepiej : D . A 15 minutowy " Waters Of Ain" miecie każdy długaśny song Altar Of Plagues i Wolves In The Throne Room jednym riffem Black Metal Shall Be Reborn.

Edit :  M00N - Zgadzam się ze wszystkim co mówisz ale czy Setherial gra podobnie do Watain ? Kłóciłbym się. Setherial napierdala bardziej w stylu Marduka z czasów ' Panzera .. ' czy starego Dark Funeral niż Wataina. No ale to tylko moje subiektywne odczucie

Ostatnio edytowany przez Godfather (2010-06-05 23:14:26)

 

#8 2010-06-08 16:37:07

M00N

Gość

Re: WATAIN

@Godfather w sumie jestem w stanie się z Tobą zgodzić, chociaż dla mnie zawsze te dwie kapele stały na jednej półce i wzajemnie się ze sobą wiązały. Nie wiem, może to jakieś moje indywidualne skrzywienie, albo kwestia podobieństwa w stylu prezentowania się:

http://www.mp3boo.com/cover-album/watain-group.jpg
WATAIN

http://i885.photobucket.com/albums/ac51/o_M00N_o/1098_photo.jpg
SETHERIAL

 

#9 2010-06-08 20:05:23

Godfather

Gość

Re: WATAIN

Nie no wszystko w porządku tylko jednak Watain ma te kawałki bardziej klimatyczne , rozbudowane , wiesz o co kaman . A Setherial to jednak Szatan , Pizda i do przodu .

 

#10 2010-07-24 22:35:38

danio_a7x

Gość

Re: WATAIN

Moim zdaniem Watain ma jednego z najlepszych wokalistów black metalowych

 

#11 2010-07-27 13:53:32

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: WATAIN

Perkusja w Total Funeral fajnie buja. Choć nie wiem, czy to komplement jeśli chodzi o black. IMO Lawless to średni black, dla mnie trochę zbyt melodyjny, ale fajnie się słucha ogółem.

Offline

 

#12 2010-07-27 14:40:10

Lipa

F.O.A.D.

10908488
Skąd: Lindville
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 2389
Ulubione zespoły : HELLSOUND
WWW

Re: WATAIN

To szataniści jacyś są ;<


http://funkyimg.com/i/FNqF.gif
Umysł to tablica. Gorzała to gąbka.

Offline

 

#13 2010-07-31 19:38:03

Godfather

Gość

Re: WATAIN

Szatanisty w Black Metalu ? Tak nie powinno być.

IMO Lawless Darkness jest lepsze od Sworn To The Dark po którymś tam przesłuchaniu.

 

#14 2010-10-14 15:52:53

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

#15 2010-10-16 22:50:56

Lipa

F.O.A.D.

10908488
Skąd: Lindville
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 2389
Ulubione zespoły : HELLSOUND
WWW

Re: WATAIN

Dziś męczyłem "Lawless Darkness" i muszę przyznać że Panowie grają kawał porządnego blacku (przynajmniej na tym wydawnictwie). Mam nadzieje że poprzednie "tworzywa" trzymają podobny poziom bo mam zamiar się z nimi zaznajomić.


http://funkyimg.com/i/FNqF.gif
Umysł to tablica. Gorzała to gąbka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakugannowavestroia.pun.pl www.bakugan-rpg.pun.pl www.margonem.pun.pl www.ikariam-gamma.pun.pl www.narutofunclub.pun.pl