Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-05-18 15:24:01

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Eels

http://mariolaborowska.files.wordpress.com/2009/01/eels.jpg

Eels (ang. węgorze) to amerykańska grupa rockowa założona przez wokalistę i autora piosenek Marka Olivera Everett, znanego lepiej pod pseudonimami Man Called E, Mr. E, lub po prostu E. Pozostali członkowie często się zmieniają, zarówno w składzie studyjnym jak i koncertowym.
                                                                                                                                  - by wiki

Dyskografia:

1996 Beautiful Freak
1998 Electro-Shock Blues
2000 Daisies of the Galaxy
2002 Souljacker
2003 Shootenanny!
2005 Blinking Lights and Other Revelations
2009 Hombre Lobo
2010 End Times
2010 Tomorrow Morning


Skład:

Jak kto chce wiedzieć niechaj wejdzie na wiki, w dyskografi jest ładnie w notesach wypisane kto brał udział w nagrywaniu którego albumu.

Ostatnio edytowany przez SarmatAE (2010-09-23 12:41:46)


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#2 2012-11-03 19:29:06

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Eels

Moja przygoda z Everettem zaczela sie od zakupionych w sumie za grosze Souljacker i Beautiful Freak, charakterystyczny znudzony wokal, teksty naszpikowane codziennoscia z lekka doza czarnego humoru no i styl bycia kolesia wskazuje ze jest jak najbardziej autentyczny ; D Nie da sie ukryc ze wiele z tych refrenow, smecacych, po prostu czasami smutnych potem nie wychodzi z Twojej glowy a niektore z nich to piosenki wrecz takie ktore lubisz bo juz kiedys je uslyszales. W nowym roku Mark wydaje nowa plyte, nie zebym sie szczegolnie jaral bo od Souljackera sa to twory raczej nierówne, z kilkoma fajnymi kawalkami, moze nawet hitami ale i sa tez swego rodzaju eksperymenty czy zapychacze, jak ktos nie sluchal to wlasnie od tych dwoch polecam zaczac ; D A Ty Sarmat co sadzisz?

Ostatnio edytowany przez Rob (2012-11-03 19:29:31)


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#3 2012-11-06 17:30:49

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Eels

Nawet nie wiedziałem, że E nową płytę wydaje.
Sądzę, że jest w tej muzyce gorycz i melancholia, ale jest to gorycz i melancholia które mają wyjebane . Jest w brzmieniu wiele rozczarowania, światem, ludźmi czy czymkolwiek. Jednak to wszystko jest z chillem i przymrużeniem oka i bez brania wszechświata zbyt poważnie, biorąc go mimo wszystko jak najbardziej poważnie. Pierwszą płytę znam najlepiej, bo brzmienie gitar najbardziej mnie w niej urzekło. E się niestety później zmienił (wiadomo Electro-Shock Blues), a przez to jego muzyka musiała się zmienić.

Rob napisał:

od Souljackera sa to twory raczej nierówne, z kilkoma fajnymi kawalkami, moze nawet hitami ale i sa tez swego rodzaju eksperymenty czy zapychacze

Jak dla mnie to na wszystkich oprócz pierwszych dwóch tak jest ; p


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#4 2012-11-08 20:22:25

 BialyMurzyn

BialyMurzyn

status bialymurzyn00@aqq.eu
1150197
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 626
LastFM: lastfm.pl/user/BialyMurzyn00

Re: Eels

Dla mnie Beautiful Freak jest zdecydowanie najlepsze. Przesłuchałem to tyle razy, że pamiętam każdy dźwięk z każdego kawałka. No i zgadzam się z Sarmatem, że już po 2 płycie, utwory są strasznie nierówne. Właśnie na tych płytach gitary mają taki fajny overdrive. Mało tego, wszystkie riffy są tak proste, że Iommi wymięka. W większości kawałki są stworzone na tych samych dźwiękach, a jednak zajebiście się tego słucha i do tego się nie nudzą.

Offline

 

#5 2012-11-08 23:29:31

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Eels

No jak dla mnie to Souljacker przebija swoje dwie poprzedniczki, z okresu post Souljackerowego wyróżniłbym jeszcze imho świetną End Times, którą sporo dwa lata temu jak wyszła katowałem a o czym nie napisałem, do dzisiaj uważam ją za najlepszą z trylogii.

Co do nowej płyty zdaje się, że obecnie będzie koło 2 lat od daty premiery ostatniej płyty, nowa w lutym, tutaj więcej info:
http://eelstheband.com/wonderfulglorious/


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#6 2012-12-15 16:50:42

Xamara

User

Zarejestrowany: 2011-12-10
Posty: 2

Re: Eels

Ja również najbardziej lubię Beautiful Freak. Eels tworzą taką prostą muzykę, a mimo wszystko bardzo przyjemnie się tego słucha.

Offline

 

#7 2013-01-04 21:53:13

fanofan

User

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 42
Preferowany styl: Rock
Ulubione zespoły : Pixies, REM, old Genesis
Ulubione zespoły pt. 2: Pink Floyd, Peter Gabriel

Re: Eels

Także zdecydowanie pierwszy krążek - reszty nie znam. Płyta niezwykle przyjemna i sympatyczna. Dość lekka do przełknięcia, niewymagająca jakiegoś mocnego zaangażowania odsłuchowego.  Ciekawym dodatkiem są nagrania z sesji BBC - może nie jest to jakiś majstersztyk, bardziej ciekawostka - i jako taka warta jest zainteresowania.

Offline

 

#8 2013-02-05 15:26:14

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Eels

Nowa płyta o tytule Wonderful, Glorious dzisiaj wyszła, jakby kogoś to interesowało.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#9 2013-02-20 23:55:14

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Eels

Mnie oczywiście interesuje, ale nie wiem kiedy wysłucham, ktoś już odbębnił?


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#10 2013-03-01 12:21:18

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Eels

Raz. Szału nie poczułem. Co naprawdę w niej siedzi okaże się kolejnymi przesłuchaniami, bo te pewnie prędzej czy później nastąpią. Zresztą nie żeby to był jakiś wnikliwy odsłuch, ot puściłem jak czytałem, albo prokastrynowałem w 9gagu. W sumie już nie pamiętam, może nawet wyszedłem z pokoju gotować grub


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ninjasshinobi.pun.pl www.dzieciaczkowo.pun.pl www.mbmlegnica.pun.pl www.pierwszabebel.pun.pl www.narutovsneji.pun.pl