Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-05-31 01:28:53

nocturnal

Gość

Otyg

http://ifotos.pl/img/otyg_ehqhqh.gif

nikt nic nie pisze o szwedzkim prekursorze stylu zwanego folk metal, zespole Otyg, a przecież świetna muzyka to była, zespół wydał dwie płyty "Alvefard" i "Sagovindars Boning", w Polsce płyty owe wyszły spod Mystic Production, a pierwszym zespołem który w ogóle zaczął grać ten gatunek był chyba norweski Storm, płytą "Nordavind" rozpoczął nową erę metalu, nowy styl.

[edit]

Już się robi Grzeslav. Najbardziej wartościowe utwory według mnie to "Trollslottet" z płyty "Sagovindars Boning" i "Huldran" z płyty "Alvefard", nie mam szwedzkich znaków więc nie mogłem napisać tytułów płyt poprawnie ale styka. Oprócz tego na "Sagovindars Boning" umieścili cover zespołu Dio o nazwie "Holy Diver".

Prawda jest taka że status zespołu jest taki że jest on "on hold" jak donosi strona encyklopedia metalu.

Ostatnio edytowany przez nocturnal (2010-06-01 00:43:38)

 

#2 2010-05-31 19:24:25

diana_!

Gość

Re: Otyg

Nikt nic nie napisał, pewnie dlatego, że ich działalność jest zawieszona ;x
Chociaż mogę się mylić

 

#3 2010-05-31 20:32:19

nocturnal

Gość

Re: Otyg

tak samo jak wielu innych zespołów które są w tym dziale, ich działalność też jest zawieszona.

Ostatnio edytowany przez nocturnal (2010-05-31 20:34:06)

 

#4 2010-05-31 22:09:53

 Grzeslav

Promo

8848796
Skąd: Litwini wracają?
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 506
Preferowany styl: wrrgrrgrrindcore
Ulubione zespoły : anal nosorog!!!
WWW

Re: Otyg

no to czekamy na rzetelny edit Twojego pierwszego posta, zgodnie ze standardami forum. Które utwory, wg. Ciebie są najbardziej wartościowe?

Offline

 

#5 2011-02-23 22:10:19

Black Tree

User

Skąd: Prusy Książęce
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 320
Preferowany styl: depresyjnomizantropijny
Ulubione zespoły : są ulubione
Ulubione zespoły pt. 2: ze słowem Satan w tytułach
LastFM: Seev

Re: Otyg

Gdyby nie Storm, ta kapela byłaby moją ulubioną jeśli chodzi o metalfolk.
http://www.youtube.com/watch?v=lUrI7K0IsVo

Szkoda że te najlepsze kapele już nie grają

Offline

 

#6 2014-01-23 19:47:35

 Swordmar

User

9656775
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-12-23
Posty: 102
Preferowany styl: viking metal
Ulubione zespoły : Bathory, Mithotyn, Otyg ...
Ulubione zespoły pt. 2: Forlorn, Ereb Altor, Sleipnir
WWW

Re: Otyg

Zważywszy na to, że nikt na razie nie wystawia łba za winkla bym go zeszmacił (nie to żebym zignorował twoje wiadomości Hera ale czy mnie to obchodzi to już jest kompletnie inne zagadnienie) postanowiłem pokazać niektórym jak się robi wątki o zespołach więc palec na print screen i miłej lektury:

Szwedzki zespół folk metalowy ze Skellefteå, aktualnie w zawieszeniu.

A ) "krótka" biografia:

W nieokreślonym czasie [Jedyne źródło wspominające o tym okresie jest ogólnikowe] Stefan Strömberg, Mattias Marklund i Andreas "Vintersorg" Hedlund grali w black/death [Tak przypuszczam] metalowej kapeli BBE [W źródle nie ma rozwinięcia tego skrótu]. Granie szybko i technicznie jak widać nie dawało im poczucia spełnienia i rozwiązali zespół.
W 1994 "Vintersorg" powołał do życia black metalowy projekt Vargatron, którego teksty były już pisane wyłącznie po szwedzku a muzyka miała pagan metalowy klimat za sprawą czystych wokali.
Po kilku składowych zawirowaniach zespół rozpadł się w 1996 roku
[W zasadzie to wszystkie informacje jakie można znaleść o tym projekcie].
Jednak jeszcze w 1995 roku Stefan, Mattias i "Vintersorg" założyli Otyg, który na tym etapie jeszcze nie był kompletnym zespołem.
Wakat basisty zajął Daniel Fredriksson, frontman death metalowego zespołu Obscured, który dzielił tą samą sale prób (rehersal studio) co oni. Obsługą skrzypiec (oraz wsparciem wokalnym) zajęła się zaś Cia Hedmark zaproponawana przez Daniela znającego ją ze szkoły muzycznej, po wyłuchaniu kilku utworów w sali prób zgodziła się dołączyć. Skład dopełnił przyjaciel "Vintersorga" Samuel Norberg grający na harfie.
Tego samego roku nagrali debiutanckie demo "Bergtagen", które zostało rozesłane tylko znajomym.
Rok później wypuścili kolejne wydawnictwo w postaci drugiego dema: "I trollskogens drömmande mörker" lecz mimo równie dobrej produkcji i jakości utworów co na debiucie jeszcze nie zdołali uzyskać korzystnych propozycji ze strony wytwórni płytowych.
Dopiero w 1997 po nagraniu i rozesłaniu do kilku wytwórnii materiału promo "Galdersång till Bergfadern" (na szczęście jeden z posiadaczy opublikował materiał w internecie) zainteresował się nimi Napalm Records z którym podpisali kontrakt.
2 marca 1998 roku światło dziennie ujżał debiutancki album "Älvefärd" zawierający 9 utworów z dwóch ostatnich demówek nagranych na nowo.
Zaraz po wypuszczeniu "Älvefärd" zespół zabrał się do pisania materiału na kolejny album lecz zanim ruszyli do studia nagraniowego z zespołu wylecieli Samuel Norberg (jego rolę przejął Daniel Fredriksson) i Stefan Strömberg, przyczyny do dziś nie są znane. Wolne miejsce przy kotłach zajął Fredrik Nilsson umożliwiając zespołowi przystąpienia do sesji nagraniowej.
6 lipca 1999 roku wydany został drugi album "Sagovindars Boning" zawierający 11 nowych utworów i cover "Holy Diver" Dio.
Utwory na tym albumie zawierają trochę więcej rokowego wydźwięku niż na innych wydawnictwach zespołu.
W 2000 roku zespół obwieścił pracę nad trzecim albumem i zarazem pierwszym koncept album o tytule "Djävulen".
Teksty miały oscylować wokół różnych punktów widzenia diabła z różnych okresów w skandynawii a brzmienie miało być bardziej progresywne i innowacyjne z domieszką klimatu lat 70tych.
Z tego co wiadomo "Vintersorg" skomponował wszystkie utwory i napisał większość tekstów na ten album.
W marcu 2002 roku Mattias Marklund i "Vintersorg" oficjalnie oznajmili, że stracili entuzjazm i inspiracje do tworzenia muzyki jaką prezentował Otyg i zawiesza działalność zespołu a co za tym idzie trzeci album nie zostanie nagrany gdyż muzycy wyszli z założenia iż lepiej zaprzestać prac niż wydać album na siłę. "Vintersorg" stwierdził również, że to nie jest pożegnanie i gdy przyjdzie odpowiedni czas to Otyg wznowi działalność.
W okolicach marca 2005 roku na Ultimate Vintersorg Forum Zwendelaer (były członek grupy Grimm który dzielił z Otyg trasę koncertową po Holandii) napisał, że jest w posiadaniu materiału audio i wideo (VHS) występu zespołu w Asten - Heusden z 1999 roku. Razem z użytkownikami AMF (grafika na okładkę) i Draugen (Henrik 'Hebbe' Kindvall z folkmetalowego projektu Skald i bliski fan Otyg, obróbka audio) stworzyli koncertowy bootleg "Live in Asten - Heusden", rok później Zwendelaer opóblikował 4 klipy utworów z tego koncertu
[26 maja 2013 roku Zwendelaer opublikował na YouTube zapis całego koncertu] .
Ten bootleg jest o tyle ważny gdyż zawiera 1 utwór napisany na niedoszły album "Djävulen" ("Gastkramad").
W 2008 Napalm Records wypuściła dwupłytowy album z odświeżonym materiałem "Älvefärd/Sagovindars Boning".
W kwietniu 2012 roku "Vintersorg" na swoim oficjalnym profilu na Facebook'u napisał, że istnieje szansa na nagranie albumu przez Otyg w 2013 roku. Informacja ta została potwierdzona na łamach webzina "Global Metal Apocalypse" [mamy 2014 a albumu jeszcze nie ma] .

B ) Dyskografia:

"Bergtagen" demo:             "I trollskogens drömmande mörker" demo:    "Galdersång till Bergfadern" demo:

1.Trollmånens Väg              1.Vitterstigen                                               1.Galdersång till bergfadern
2.Stentorsröster                  2.Vinterväsen                                              2.Fimbulfolket
3.Galdernatten                    3.Fjälldrottningens slott                                3.Trollpiskat Ödemarksblod
4.Skuggan på Åsen             4.Norrut                                                      4.Ulvskrede
5.Bergtagen                        5.Driven ur fjället                                        5.Älvadimmans Omdaning
6.Septembersång                6.Genom Ubanat rike                                   6.Fjällstorm
7.Vid Skogstjärnan Står       7.Frostmarkstoner                                       7.Myrdingar - Martyrium
8.Bäckafärden                     8.I trollberg och skog                                  8.Allfader Vise
9.Otygets Tid                      9.Skymningsdans                                        9.Härnadståg
                                         10.Sorgbundna sekel                                   10.Blåkullafärden
                                                                                                          11.Nordbloss och gasteld


"Älvefärd" LP:                           "Sagovindars Boning" LP:

1.Huldran                                 1.Trollslottet
2.I trollberg och skog                2.Vilievandring
3.Älvadimmans omdaning         3.Galdersbesjungen
4.Ulvskrede                             4.När älvadrottningen kröns
5.Fjällstorm                             5.Bäckahästen
6.I höstlig dräkt                       6.Årstider
7.Myrdingar - Martyrium           7.Mossfrun kölnar
8.Allfader Vise                         8.Vättar och jättar
9.Fjälldrottningens slott            9.Holy Diver (Dio cover)
10.Trollpiskat ödemarksblod     10.Lövjerskan
11.Draugen                             11.Varulvsnatt
12.Skymningsdans                  12.Gygralock


"Live in Asten - Heusden" bootleg:

1.Bäckahästen
2.Huldran
3.Galderbesjungen
4.I Trollberg Och Skog
5.Lövjerskan
6.Vilievandring
7.Allfader Vise
8.Trollslottet
9.När Älvadrottningen Kröns
10.Myrdingar - Martyrium
11.Fjällstorm
12.Varulvsnatt
13.Gygralock
14.Mossfrun Kölnar
15.Gastkramad
16.Holy Diver


To jest wątek a nie 3 zdania z dupy i link do YouTube'a...

Ostatnio edytowany przez Swordmar (2014-01-25 19:00:29)


Skoro już nie mam swojego bloga to przykleję czyjś inny:
http://ascoven.blogspot.com/
Żaden się pewnie nie skapnie bo nikt nie czyta sygnatur

Offline

 

#7 2014-01-23 21:47:55

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Otyg

Nie wiem do czego pijesz. Np. mnie bardziej interesuje indywidualne zdanie użytkownika (owe "trzy zdania z dupy") o danej kapeli niż sterta encyklopedycznej wiedzy, którą mogę odczytać z pierwszych lepszych linków z google.

Offline

 

#8 2014-01-24 08:22:43

 Swordmar

User

9656775
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-12-23
Posty: 102
Preferowany styl: viking metal
Ulubione zespoły : Bathory, Mithotyn, Otyg ...
Ulubione zespoły pt. 2: Forlorn, Ereb Altor, Sleipnir
WWW

Re: Otyg

W takim razie poszukaj tych "pierwszych lepszych linków z google" i jak się wyrobisz do końca dnia to przyznam ci racje


Skoro już nie mam swojego bloga to przykleję czyjś inny:
http://ascoven.blogspot.com/
Żaden się pewnie nie skapnie bo nikt nie czyta sygnatur

Offline

 

#9 2014-01-24 10:06:41

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Otyg

Też zawsze byłem zwolennikiem, aby przy zakładaniu wątku pisać własne odczucia na temat zespołu. Kopipasty kompletnie mnie nie interesują.

Offline

 

#10 2014-01-24 14:04:16

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Otyg

Swordmar napisał:

W takim razie poszukaj tych "pierwszych lepszych linków z google" i jak się wyrobisz do końca dnia to przyznam ci racje

Kapele mają swoje strony, są strony fanowskie jak i są portale muzyczne z recenzjami, gdzie znaleźć można też info odnośnie historii zespołów. Jakby tego było mało masz jeszcze taką wikipedię czy lastfm - wszędzie tam masz stosy informacji. Z kolei forum nie służy do przedstawiania suchej, encyklopedycznej wiedzy. To ma być namiastka rozmowy z kimś w realu - czy jak rozmawiasz z kumplem o jakimś zespole to recytujesz mu długi elaborat z chronologicznym wyszczególnieniem wszystkich wydawnictw, utworów oraz wszelakich przetasowań w kapeli? Nie sądzę.
Nikt Ci nie broni zakładać takich szczegółowych tematów, ale lepiej gadać z userem niż z infobotem.

Offline

 

#11 2014-01-24 20:38:06

 God_of_Emptiness

User

Skąd: HELL
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 591
Preferowany styl: śmiercionośny
Ulubione zespoły : śmiercionośne
LastFM: Ić pan w chuj z tym lastę...

Re: Otyg

Podzielam zdanie przedmówców w osobach Izlude'a i Rogala. Toż to się nie da tak egzystować. Po co się tak wysilać? Napisałeś te wszystkie  wyzssane z neta info? Po cóż i na cóż ja się pytam? Jakby kogo to interesowało sam sobie poszuka to czy tamto. Mnie osobiscie chuj interesuje biografia i chuj interesują perypetie zespołu. Mnie interesuje proszę ja ciebie kwintesencja muzy i to jak ja się czuje gdy jej słucham, czy mnie to rusza? czy mnie to nie rusza? Interesują mnie uczucia dodatnie, ujemne bądź neutralne jakich doznaję podczas odsłuchu tego czy owego i tym bardziej takoweż, targające współodbiorcą zasłuchującym tegoż samego materiału. Więc synek wsadź se te suchoty w dupęi nie męcz bo od takich wypocin alkohol słabo mi wchodzi i ogólnie dostaję osłabienia umysłu... Nie męćz powtażam, bo szkoda twego czasu, który poświęcasz na napisanie posta bo cośkolwiek zamyślił wstukując te strofy to nic nie osiągniesz bo nie o to w tej bajcie chodzi mistrzu



http://31.media.tumblr.com/f8961b424760a5b638488ce7d82c38b0/tumblr_mt31t1cTz11qarseyo2_500.gif

Offline

 

#12 2014-01-25 02:02:40

 Swordmar

User

9656775
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-12-23
Posty: 102
Preferowany styl: viking metal
Ulubione zespoły : Bathory, Mithotyn, Otyg ...
Ulubione zespoły pt. 2: Forlorn, Ereb Altor, Sleipnir
WWW

Re: Otyg

Jak już nie raz pewnie pisałem: chuja mnie to interesuje.
Piszę to co mi się żywnie podoba i to czy wyklepię coś takiego czy poprostu będę miotał "chuj ci w dupę" na lewo i na prawo do dla mnie nie ma znaczenia i różnicy.
Poza tym, to było oczywiste nie od dziś. ;]


Skoro już nie mam swojego bloga to przykleję czyjś inny:
http://ascoven.blogspot.com/
Żaden się pewnie nie skapnie bo nikt nie czyta sygnatur

Offline

 

#13 2014-01-25 13:11:38

 God_of_Emptiness

User

Skąd: HELL
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 591
Preferowany styl: śmiercionośny
Ulubione zespoły : śmiercionośne
LastFM: Ić pan w chuj z tym lastę...

Re: Otyg

Who cares???



http://31.media.tumblr.com/f8961b424760a5b638488ce7d82c38b0/tumblr_mt31t1cTz11qarseyo2_500.gif

Offline

 

#14 2014-01-25 13:14:54

Lipa

F.O.A.D.

10908488
Skąd: Lindville
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 2389
Ulubione zespoły : HELLSOUND
WWW

Re: Otyg

Swordmar napisał:

Jak już nie raz pewnie pisałem: chuja mnie to interesuje.
Piszę to co mi się żywnie podoba i to czy wyklepię coś takiego czy poprostu będę miotał "chuj ci w dupę" na lewo i na prawo do dla mnie nie ma znaczenia i różnicy.
Poza tym, to było oczywiste nie od dziś. ;]

http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/1111513d1370549870-picture-watches-while-holding-churro-lets-see-em-watch-out-we-got-badass-over-here-meme.png


http://funkyimg.com/i/FNqF.gif
Umysł to tablica. Gorzała to gąbka.

Offline

 

#15 2014-01-25 13:45:46

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokefireonline.pun.pl www.gwardiaset.pun.pl www.anielskametanoia.pun.pl www.aplikacjakielce.pun.pl www.patnw.pun.pl