Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-21 11:03:23

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Melodic Death Metal

Melodic death metal (często nazywany melodeath) - podgatunek death metalu. Odznacza się większą ilością melodyjnych riffów i gitarowych solówek, rzadko na gitarach akustycznych, pojawia się również "czysty wokal" (tradycyjny śpiew) zamiast growlu. Death i Morbid Angel, często uważani za "ojców chrzestnych" death metalu, mają pierwszorzędny wpływ na gatunek oraz jego prekursorów At the Gates i Carcass (na albumie Heartwork). Często również uznaje się za taki album North From Here wydany w 1993 przez Sentenced. Niektórzy uważają, że In Flames spopularyzowali ten podgatunek, a nawet, że go stworzyli.
Melodic death, choć wywodzi się z tych samych rejonów geograficznych, co black metal, rzadko porusza się w tematycznych kręgach takich jak satanizm czy upadek chrześcijaństwa, porusza tematy bardziej poetyckie i bardziej różnorodne. Tradycyjnie, przekaz melodyjnego death metalu jest bardziej ekspresjonistyczny.
Szczególnie ważnym elementem melodic death jest styl göteborski (tj. wywodzący się z Göteborgu). Nie jest do końca pewne, który zespół zapoczątkował ten styl, ale powszechnie przyjmuje się, że były to At the Gates, In Flames i Dark Tranquillity, i że są to zarazem główni popularyzatorzy stylu oraz jedyni jego szeroko znani wykonawcy wraz z Arch Enemy i The Haunted, którzy jednak tworzą w tym stylu stosunkowo krótko. Kolejnym, bardzo ciekawym zespołem jest pochodzący z Finlandii zespół Children of Bodom, jednakże jego przynależność do gatunku melodeath jest tematem sporów.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2010-02-04 22:12:34

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Melodic Death Metal

Słuchałam kiedyś dużo melodic death, ale szybko mi się przejadł. Trudno jest znaleźć kapelę, która pokazałaby coś nowego. Pozostałam jednak przy moich ulubieńcach, czyli w/w zespołach. To gatunek dobry dla początkujących metalowców (trv ofc;>) - nie za ciężki, nie za lekki.

Offline

 

#3 2010-02-04 22:43:21

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: Melodic Death Metal

Moja wędrówka do melodicdeath jest ba....rdzo długa, ale od roku zachwycam się głównie właśnie tą muzą, choć wcale nie stronię od innych:)


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#4 2010-02-07 21:16:04

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Melodic Death Metal

jeden z moich ulubionych styli. jest przezajebisty ulubione kapele z tego nurtu to Disarmonia Mundi, Children Of Bodom, Blinded Colony i parę innych.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#5 2010-05-16 18:02:36

JohnWiewiorka

Gość

Re: Melodic Death Metal

Fajny styl, uwielbiam All That Remains 

 

#6 2010-05-16 19:43:17

zanetka1703

Gość

Re: Melodic Death Metal

JohnWiewiorka napisał:

Fajny styl, uwielbiam All That Remains 

Jak dla mnie All That Remains nie powinni być w melodic death metalu bo to wg mnie zwykły metalcore ;O
Moim zdaniem są za słabi ; O

 

#7 2010-05-16 19:49:28

 ryba969

User

2760045
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 428
Preferowany styl: Power,GrindCore,Death/Black
Ulubione zespoły : Korpiklaani,Hunter,Kataklysm
Ulubione zespoły pt. 2: Hammerfall
LastFM: lastfm.pl/user/fish_from_hell

Re: Melodic Death Metal

ATR to melo Death? :O do melo death to niepasuja


Theravada Buddhism

Offline

 

#8 2010-05-16 19:53:52

zanetka1703

Gość

Re: Melodic Death Metal

ryba969 napisał:

ATR to melo Death? :O do melo death to niepasuja

No właśnie pisze że są za słabi na melodic death .
Ja jak ich kiedyś słuchałam,to myslałam,że to metalcore.
W zasadzie jestem tego pewna,bo w innymi kapelami melodic death nie może sie nawet porównywać,inny styl ;O

 

#9 2010-06-28 22:06:14

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Melodic Death Metal

proste że ATR to czyściuteńki MC. no ale niektórzy nie widzą różnicy między melodeath a metalcore'em


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#10 2010-07-01 00:39:15

Zapor

Gość

Re: Melodic Death Metal

Rozpatrując sprawę od strony gitar to technicznie się nie różnią. Co się zaś tyczy początków gatunku warto wspomnieć o kapeli zwanej Dimension Zero w której to na basie udzielał się Jesper Strömblad znany szerzej z In Flames.

 

#11 2010-09-19 17:19:30

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Melodic Death Metal

No, jeżeli jesteśmy przy początkach gatunku to wypada wspomnieć o Carcass i płycie "Heartwork", jednej z bardziej kluczowych pozycji dla tego stylu. Szkoda, że późniejsze zespoły poszły już w znacznie innym kierunku. Choć nie da się ukryć, że styl gothenburski to też rzecz bardzo ważna dla charakterystyki MDM. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#12 2011-02-24 14:11:30

Gravedigger

Gość

Re: Melodic Death Metal

Długo słuchałem tego gatunku i zagłębiałem się w niego . Ale później mi "faza" na niego przeszła .
Moje ulubione i najlepiej poznane prze zemnie zespoły to: In Flames(od nich zacząłem przygodę z tym gatunkiem) ,Dark Tranquillity , Children of Bodom, Amon Amarth, Norther, Carcass, Kalmah, Edge of Sanity, Wintersun, Ensiferum(dwa ostatnie również podchodzą pod folk ze względu na teksty a Amon Amarth pod viking jeśli chodzi o taki podział) . Jest to bardzo dobry gatunek . Nie za słaby nie za mocny taki stonowany

 

#13 2011-02-24 14:48:34

Radowan

Gość

Re: Melodic Death Metal

Miałem kiedyś krótką jazdę na ten styl (In Flames, Dark Tranquillity, Soilwork, Nightrage), ale szybko mi przeszło; za `krzykliwe` trochę to dla mnie i nie przepadam za takim wrzaskliwym wokalem; wolę ciężej i brutalniej...
Choć jeśli chodzi o melodię, to wiele z tych kapel potrafi zagrać naprawdę ciekawie i porywająco...

Ostatnio edytowany przez Radowan (2011-02-24 14:51:08)

 

#14 2011-02-24 15:00:58

Gravedigger

Gość

Re: Melodic Death Metal

No wiadomo co kto lubi jest spory wybór w gatunkach każdy coś znajdzie dla siebie ;P

 

#15 2011-02-24 15:30:59

Radowan

Gość

Re: Melodic Death Metal

Gravedigger napisał:

No wiadomo co kto lubi jest spory wybór w gatunkach każdy coś znajdzie dla siebie ;P

Jasne że tak, plus to, że żaden podgatunek metalu nie jest w 100% do dupy, prawie w każdym znajdę jakiś chociaż mały element, utwór czy kapelę które mi pasują, przynajmniej ja tak mam.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.granarutorpg.pun.pl www.herosy3.pun.pl www.waszaklasa.pun.pl www.cafemaxots.pun.pl www.nyanfriends.pun.pl