Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#31 2010-05-27 19:39:00

diana_!

Gość

Re: Black Metal

No to może True Norwegian Black Metal? xd

 

#32 2010-05-27 20:56:24

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Black Metal

Ja lubię black. Choć ograniczony i prymitywny, ale ta prymitywność mi się podoba. Po za tym niektóre zespoły ewoluowały jak np. Mayhem (gdy porównać demówki do pierwszego LP), albo Darkthrone (które teraz zmieniło zupełnie styl).

Offline

 

#33 2010-05-27 21:13:10

Toffi

Gość

Re: Black Metal

Deadlord napisał:

Ja lubię black. Choć ograniczony i prymitywny, ale ta prymitywność mi się podoba. Po za tym niektóre zespoły ewoluowały jak np. Mayhem (gdy porównać demówki do pierwszego LP), albo Darkthrone (które teraz zmieniło zupełnie styl).

Zgadzam sie z przedmówcą .Chociaz dla mnie black nie jest ograniczony i prymitywny,to co do ewoluowania niektorych zespołów owszem,niezła robota:)

 

#34 2010-05-28 16:13:22

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Black Metal

Toffi napisał:

Deadlord napisał:

Ja lubię black. Choć ograniczony i prymitywny, ale ta prymitywność mi się podoba. Po za tym niektóre zespoły ewoluowały jak np. Mayhem (gdy porównać demówki do pierwszego LP), albo Darkthrone (które teraz zmieniło zupełnie styl).

Zgadzam sie z przedmówcą .Chociaz dla mnie black nie jest ograniczony i prymitywny,to co do ewoluowania niektorych zespołów owszem,niezła robota:)

No może z tą prymitywnością i ograniczeniem przesadziłem dla ogólnego przypadku - bo są jednak takie gatunki jak symphonic czy progressive black, ale ten pure black (w sumie tylko ten akceptuję i o ten mi chodziło) jest ograniczony.

Offline

 

#35 2010-05-29 00:52:59

 DeadEmotion

Secret Apprentice

6891280
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 509
Preferowany styl: Metal, deathcore, elektronika
Ulubione zespoły : Paradise Lost
WWW

Re: Black Metal

Co do Darkthrone - to ich mieszanie black metalu z punkiem jest zaje*iste


http://imagegen.last.fm/marduk91alt/recenttracks/marduk91.gif
Smile for the camera!

Offline

 

#36 2010-06-01 00:41:14

Impero

Gość

Re: Black Metal

Black niekoniecznie musi byc ograniczony - wystarczy posluchac tekstow Summoningu wlasnie, czy Profanum. Ta muza na dzisiejszym etapie rozwoju nie jest juz tym czym byla u swoich poczatkow. Co wiecej, smiem wysnuc teze, ze death metal jest znacznie bardziej 'cofniety' tekstowo niz lirycznie niejedna kapela black. Muzycznie? No coz, kwestia gustu, ale z pewnoscia nie jest to w wielu wypadkach brzmienie prymitywne. Sama monotonia o tym nie swiadczy. Co do death - nigdy nie rajcowal, zawsze wolalem ciezkie, 'monotonne', blackowe brzmienie niz deathowy mlot pneumatyczny, ktory - a i owszem - czasem zmienia barwe, ale wciaz to tylko mlot (nie mowie tu o death melodyjnym, ktory nie zaprzecze - ma swoj urok). Ktos powie - 'na etapie black bylem w gimnazjum' - w porzadku, lecz nie w tym rzecz. Ja w podstawowce sluchalem ballad i muzyki klasycznej do ktorej wracam co i rusz. To nie jest kwestia wieku, ale tego czym dana muzyka dla Ciebie jest. Ja z black metalu wyroslem ideologicznie, ale muzycznie sztylet ów tkwi w moim sercu az po rekojesc i ciezko bedzie go wyrwac.

 

#37 2010-09-19 17:24:42

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Black Metal

Mnie najbardziej podoba się to jak Black ewoluował w dzisiejszych czasach a po totalnej dominacji sceny Norweskiej wiele się wyrównało. Obecnie prym wiodą Szwedzi a w szczególności Francuzi, dalej po prostu przewodzi Europa. Rzadko kiedy słyszymy o naprawdę powalających kapelach zza oceanu. Należy zauważyć też, że wiele do powiedzenia ma Europa Środkowo Wschodnia, co prawda kapele z tych rejonów bardzo się nie wybijają ale coraz częściej są doceniane.


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#38 2010-10-13 01:25:09

Icegrim

Gość

Re: Black Metal

Moje muzyczne odczucia związane z blackiem są zazwyczaj te same co z deathem i thrashem: prawie zero melodii wpadającej w ucho i odtwarzanej przez mózg przy dowolnej okazji. No chyba że ktoś potrafi nucić Bathory (nie to "epickie") podczas przyrządzania jajecznicy chociażby, to wtedy chylę czoła. Ale z drugiej strony przyznaję, że spośród tych trzech gatunków to właśnie do blacku zawsze ciągnęło mnie najbardziej, zwłaszcza norweskiego, stąd przez pewien niekrótki czas z przerwami słuchałem tych wszystkich Fenrizów, Vargów, Abbathów i reszty powalonych piromanów (z pionierów norweskiej sceny związanych z Black Circle jakoś tylko Mayhem nigdy mi specjalnie nie podszedł), a także ich młodszych kolegów po fachu z Satyricon, Ulver itd. Teraz w zasadzie dochodzę do wniosku, że w większości przypadków niewiele mi po tej muzyce zostało w głowie - o ile Satyricon jakąś tam melodię często miał, to u reszty było z tym jakby krucho. Dajmy na to Immortal pod tym względem dopiero na ATHOW był do słuchania, podobnie jak DT na "Transilvanian Hunger" i "Panzerfaust" (później już nie bardzo, aż do całkowitej zmiany gatunku której nie skomentuję). Ktoś powie że w metalu nie chodzi o melodię lecz o technikę. Kwestia podejścia, dla mnie jednakowo ważne jest jedno i drugie. Obecnie słucham raczej melodic blacku i okolic, gdyż jest to dla mnie strawniejsze.
O tematyce tekstów rozwodzić się zbytnio nie będę. Generalnie miałem podobnie jak margoQ, przez pewien czas zupełnie ignorowałem liryki, później jednak zaczęły mi przeszkadzać te treści, stąd zacząłem się im uważniej przyglądać i je filtrować. Wrażenie natury ogólnej jakie odnoszę jest takie, iż (wiem że zabrzmi to dziwacznie) metal - zwłaszcza "czarny" - to dla mnie po prostu zupełnie obca cywilizacja. Nie czuję się związany z tą subkulturą, z jej członkami nie potrafię nawet podjąć bezkonfliktowej próby zasięgnięcia wspólnego języka w kwestiach pozamuzycznych (oj nieraz prawie lała się krew ), o zawieraniu trwalszych przyjaźni już w ogóle nie wspominając. Za długo już po tym światku chodzę, by jarać się jak 16-latek że "o zajebiście oni mają długie włosy i noszą się na czarno, to się z nimi skumam^^". Światopogląd tego środowiska idzie całkowicie OBOK mojego i jeśli wchodzę w rejony BM to wyłącznie dla muzyki, która po prostu mi się podoba.

Ostatnio edytowany przez Icegrim (2010-10-13 08:25:00)

 

#39 2011-02-20 01:55:41

Gravedigger

Gość

Re: Black Metal

Black Metal ist Krieg

 

#40 2011-02-20 14:48:31

Zipciu

Gość

Re: Black Metal

Na mnie Black Metal nigdy nie zrobił wrażenia. Słuchałem, bo gdybym się nie wsłuchał i nie poczuł tej muzyki tak jak się czuje metal nie mógłbym się o tym podgatunku wypowiadać. Dla mnie to takie bicie piany. Niby ładnie grają, wokalista się drze i jest w porządku, ale jednak mi ten styl nie odpowiada. Mnie to nie przekonuje.

Ostatnio edytowany przez Zipciu (2011-02-20 14:48:46)

 

#41 2011-02-20 17:53:22

Radowan

Gość

Re: Black Metal

Mnie przekonuje, ZŁO w blackowej konwencji potrafi być bardzo atrakcyjne

 

#42 2011-02-20 18:16:48

Zipciu

Gość

Re: Black Metal

Ja jednak pozostaję na szanowaniu i uznawania jako godne uwagi Black Metalowe kapele

 

#43 2011-02-20 19:15:34

Black Tree

User

Skąd: Prusy Książęce
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 320
Preferowany styl: depresyjnomizantropijny
Ulubione zespoły : są ulubione
Ulubione zespoły pt. 2: ze słowem Satan w tytułach
LastFM: Seev

Re: Black Metal

w black metalu chodzi głównie o nienawiść i inne negatywne emocje

A czy muzycznie jest prymitywny, monotonny i chaotyczny ?
To chyba zależy od danej kapeli. Jak ktoś nie lubi takiej muzyki, to oczywiście stwierdzi że to prymitywna nuta, proste.

Mogę dodać że znajomy który stawiał wyższość ,,techno'' nad ,,metalem'' stwierdził że metal to napierdalanie po strunach bez żadnego ładu i składu, a zapis nutowy w tym gatunku w ogóle nie istnieje :P

Offline

 

#44 2011-02-20 20:28:45

Radowan

Gość

Re: Black Metal

Dla mnie black metal to dowód na to, że czasami surowość, prymitywizm, prostota czy pierwotna agresja mogą być atutem w muzyce...

Ostatnio edytowany przez Radowan (2011-02-20 20:29:35)

 

#45 2011-02-23 15:40:12

Gravedigger

Gość

Re: Black Metal

Lubię słuchać blacku bo mnie uspokaja ;D Moja historia z blackiem zaczęła się jakieś 3 lata temu od Windir obecnie Vreid ale bez Valfara to nie to samo . Następnym zespołem był Dark Funeral jego muzyka i teksty bardzo poprawiały mi humor (to chyba nie jest normalne xD). Później zacząłem się coraz bardziej zagłębiać w gatunek dzięki mojej byłej dziewczynie. Zacząłem wtedy równorzędnie słuchać Marduka, Gorgorotha i Immortal trochę później zaczęła się fascynacja Burzumem i Mayhem.Następnie sięgnąłem po symphonic black czyli : Dimmu Borgir i Carach Angren. Później znów bardziej zacząłem ciągnąć w stronę surowszych brzmień  czyli  Darkthrone, Carpathian Forest i 1349. I tak się wciągałem obecnie słucham wielu zespołów z pod szyldu black metal takich jak: Enslaved, Samael, Summoning, Old Man's Child, Deathspell Omega, Drudkh, Belphegor, Tsjuder,  Borknagar, Dissection, Satyricon, Bathory, Finntroll, Taake, Nargaroth, Nokturnal Mortum, Wolves in the Throne Room, Xasthur, Rotting Christ, Emperor, Anaal Nathrakh, Blut aus Nord, Amesoeurs, Negură Bunget, Nachtmystium, Furia, Mgła, Infernal War, Limbonic Art, Kampfar, Nattefrost, Dark Fortress, Massemord, Gehenna, Sonneillon, Azaghal, Blacklodge, Beastcraft, Temnozor, Arkhon Infaustus, Askival, Setherial, Urgehal, Einherjer, Hellhammer, Stormlord, Hellveto, Trelldom, The Ruins of Beverast i wiele wiele innych

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blackhawk.pun.pl www.najlepszeseriale.pun.pl www.pedagogika-pop.pun.pl www.pes-manager.pun.pl www.mt1.pun.pl