Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2014-04-25 09:47:57

Shangri-la

User

Zarejestrowany: 2014-04-25
Posty: 10

Sweet Smoke

Zespół ten został utworzony w Brooklynie w 1967 roku i tworzył psychodeliczny rock z wpływami takich gatunków jak jazz czy funk. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. W momencie nagrywania pierwszej płyty prezentował się następująco:
Andy Dershin – gitara basowa
Michael Paris – saksofon, altówka, perkusja, śpiew
Jay Dorfman – perkusja, bębny
Marvin Kaminovitz – gitara prowadząca, śpiew
Steve Rosenstein – gitara rytmiczna, śpiew

Sweet Smoke wydał album "Just A Poke" w 1970, "From Darkness To Light" w 1973, a także "Sweet Smoke Live" - wersję koncertową, w roku 1974.

Słyszeliście o tej grupie? Chyba nie jest ona zbyt znana, a niewątpliwie jest bardzo ciekawa. Według mnie to to jeden z ciekawszych zespołów reprezentujących jazz fusion. Na początek zapraszam do zapoznania się z pierwszą płytą "Just a Poke". Trwa zaledwie pół godziny i składa się z dwóch rozbudowanych utworów - niesamowicie energetyzujących i różnorodnych Często wracam do tej płyty. Zachęcam do przesłuchania:

1. "Baby Night" https://www.youtube.com/watch?v=x-QOYr6yatA
2. "Silly Sally" https://www.youtube.com/watch?v=AY-EbEVIPwU

Offline

 

#2 2014-04-26 12:15:29

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Sweet Smoke

Ja słyszałem o zespole i znam ten album. Podoba mi się, ale rzadko słucham.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.doradcy09.pun.pl www.grafamargo.pun.pl www.geouwr.pun.pl www.elektrobram.pun.pl www.miasteczkoggc.pun.pl