Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2014-04-26 17:40:39

Shangri-la

User

Zarejestrowany: 2014-04-25
Posty: 10

Captain Beyond

Grupa niezbyt znana, choć podejrzewam, że fani rocka progresywnego zetknęli się z nią.
Zespół został założony w Kalifornii w 1971 roku. W skład weszli członkowie takich grup jak Deep Purple (wokalista Rod Evans), Iron Butterfly (gitarzysta Larry "Rhino" Reinhardt i basista Lee Dorman) oraz zespołu Johnny'ego Wintera (perkusista Bobby Caldwell). Wydał trzy oficjalne albumy studyjne:
Captain Beyond (1972)
Sufficiently Breathless (1973)
Dawn Explosion (1977)

Jak dla mnie najciekawsze odkrycie ostatniego czasu Zagłębiając się coraz bardziej w rock progresywny, trafiłam na Captain Beyond, przesłuchałam płyty i jestem pod dużym wrażeniem. Warta przesłuchania jest szczególnie pierwsza płyta, łącząca rock progresywny z psychodelicznym. Dodam jeszcze, że zespół robi świetne wrażenie podczas występów na żywo. Mała próbka ich możliwości:
https://www.youtube.com/watch?v=WFfzUdNjwQc

Z chęcią przeczytam wasze opinie na ich temat. A tym, którzy nie słyszeli o zespole, polecam.

Ostatnio edytowany przez Shangri-la (2014-04-26 17:55:00)

Offline

 

#2 2015-05-19 22:53:47

rockrob

User

Zarejestrowany: 2015-05-19
Posty: 1

Re: Captain Beyond

Dla mnie ich pierwsza płyta to jedna z najlepszych płyt mało znanych wykonawców  z lat 70-tych,ale ich muzykę zaliczyłbym do hard rocka.Zespól ma świetne brzmienie,utwory są ciekawe,nieograne,są częste zmiany tempa.Po prostu rewelacja.Ale chcę zaznaczyć,że jest,a własciwie była w tamym czasie (tzn. w latach 70-tych) cała masa nieznanych,a fenomenalnych,świetnych,znakomitych,bardzo dobrych,dobrych wykonawców.Podam tylko 4 nazwy:"Damnation","Stonehouse",."Bullangus","Shotgun LTD".

Offline

 

#3 2015-06-09 14:48:23

 resttart0

User

Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2015-05-14
Posty: 2
WWW

Re: Captain Beyond

Jak dla mnie rewelacja! piękny czas

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.orp.pun.pl www.haxteam.pun.pl www.girugamesh.pun.pl www.warrockx.pun.pl www.dyskusja.pun.pl