Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#31 2011-11-19 01:50:50

weedthroaster

User

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 189
WWW

Re: Doom Metal

Kanon, wiadomo, BS, Trouble, St Vitus, Witchfinder General, Pentagram, Pagan Altar... Z nowszych to Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre, jedynka KYPCK, The Obsessed i inne projekty Wino, Paul Chain, Warhorse, Count Raven, Cirith Ungol.. Dużo tego, a wszystko fajne.


Dziwnym nie jest.

www - women - weed - whiskey

Offline

 

#32 2011-12-04 00:34:33

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Doom Metal

Nie ma tematu o Candlemass :S to napiszę tutaj.

Bardzo zacny zespół. Epicus Doomicus Metallicus jest fenomenalnym albumem (dlaczego, dlaczego wokalista z tej płyty odszedł???). Uwielbiam wszystkie kawałki, ale nacisk stawiam na Crystal Ball. Poza tym znam Nightfall i Tales of Creation (kapitalny album). Candlemass (album, biały) nie powalił mnie, ale muszę do niego wrócić. King of the Grey Islands również bardzo mi się podoba. Początek płyty rozwala. Co do wokalistów: mój ulubiony to ten z pierwszej płyty - Lanquist. Messiah Marcolin jest rewelacyjnym wokalistą, ma mocarny głos (miałem z nim zdjęcie, był gościem na koncercie Theriona). Obecny wokalista (z Solitude Aeternus) też jest bardzo dobry, dlatego jakoś bardzo wywalenia Marcolina nie przeżywałem


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#33 2011-12-05 23:33:55

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Doom Metal

Candlemass to bogowie pośród ludzi, więc nie dziwota że lubisz. Skoro lubisz MM to obczaj jego poprzedni zespół Mercy

Offline

 

#34 2012-04-07 20:33:24

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Doom Metal

Nowy Candlemass biczysz. Nie trzeba dziękować.

http://www.youtube.com/watch?v=Qb9tjjJ8dyg


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#35 2012-04-21 17:45:55

Negro Defecator

User

Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 267
Preferowany styl: dowolny
Ulubione zespoły : heteroseksualne

Re: Doom Metal

Evangelist nagrywa drugi album


Antinatalism now!

Offline

 

#36 2012-04-22 15:51:48

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Doom Metal

Dobra, podzielę się z wami niesamowitym zespołem - Datura. Pochodził on z Nowej Zelandii. Znam tylko jedną ich płytę Visions for the Celestial. Muzyka niezwykle hipnotyczna typu stoner doom. Wzorem Izlude dam próbki:

http://www.youtube.com/watch?v=pr7TDJdbZnQ
http://www.youtube.com/watch?v=KSlDz_L-luk - uwaga długie, trzeba wysłuchać całe


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#37 2012-04-23 11:30:06

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

#38 2012-08-20 17:52:47

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Doom Metal

Podzielę się z wami czymś:

1. Ahab - Morski pogrzebowy doom. Nautical funeral doom metal. Dlaczego ten niemiecki zespół nazywa swoją muzykę 'morską'? A dla zabawy, bo ich utwory opowiadają o morzu. W tym roku wydali nową płytę The Giant. Ta nowa płyta ujęła mnie już od samego początku. Jest ona przepełniona piękną, kojąco-tajemniczą muzyką. Oczywiście spokojnie nie jest cały czas, bo morze jak to morze lubi czasem się wzburzyć i wtedy jest bezwzględne i nieugięte. Jednak w muzyce Ahab nie ma szybkości i wściekłości. Są za to piękne melodie oraz światło, którego czasem brak w funeral doom przez co jest tak trudny w odbiorze (przynajmniej dla mnie vide Evoken, który jednak też lubię). Polecam bardzo tym, którzy lubią odpływać słuchając płyt. Ręczę za dwie: The Divinity of Oceans oraz The Giant.
Further Down, Ahab: The Giant


2. Horse Latitudes - doom na dwa baty. Bardzo ciekawy fiński zespół. Zaintrygowało mnie w nim to, że 2 z 3 członków zespołu gra na gitarach basowych. Nie ma gitary elektrycznej! Oczywiście perkusja nadaje rytm. Na szczęście muzycy zdecydowali się na czysty śpiew. Wydaje mi się, że z growlem ich muzyka stałaby się dużo mniej zachęcająca. Znam tylko ich drugą płytę The Awakening, która została wydana w tym roku. Jest dość smutno, zimno oraz hipnotyczno.
Profane Awakening, Horse Latitudes: Awakening
Dissolution, Horse Latitudes: Awakening


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#39 2012-09-30 11:17:10

 Tutanchamon

User

Skąd: Poznań / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2012-09-27
Posty: 56
Preferowany styl: grzbietowy
Ulubione zespoły : Therion, Iron Maiden, ManOwaR
Ulubione zespoły pt. 2: Metallica, PF, Black Sabbath
LastFM: Tutanchamon

Re: Doom Metal

A kto poleci coś takiego właśnie jak Candlemass? Lubię wolne kawałki, ale podgatunki w stylu funeral czy drone doom to jednak już dla mnie przesada. Chodzi mi o coś, co faktycznie jest mocarne, ale jednak znajdzie się miejsce na jakiś szybszy fragment i oczywiście solówki, za co kocham Candlemass.

XerX napisał:

Nowy Candlemass biczysz. Nie trzeba dziękować.

http://www.youtube.com/watch?v=Qb9tjjJ8dyg

No jak dla mnie kawałek rewelacyjny. Muszę całość obadać.

Offline

 

#40 2012-09-30 11:25:11

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

#41 2012-10-20 00:53:24

Negro Defecator

User

Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 267
Preferowany styl: dowolny
Ulubione zespoły : heteroseksualne

Re: Doom Metal

Atlantean Kodex zawsze na propsie

ale słucha ktoś tu potężnego SOLSTICE do chuja?


Antinatalism now!

Offline

 

#42 2012-10-20 01:22:31

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Doom Metal

Chyba dawałem kiedyś na cb, to olali

Offline

 

#43 2012-11-24 11:48:23

 necrophage

User

Zarejestrowany: 2012-11-20
Posty: 6

Re: Doom Metal

Obecnie odkrywam na nowo Wijlen Wij [funeral z Belgii], katuję się wspomnianym parokrotnie wyżej Ahab, oraz pominiętym tu chyba Acid King. Doom/stoner zawsze mi pasi.

Offline

 

#44 2013-01-13 00:24:16

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

#45 2013-01-13 03:12:43

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Doom Metal

weedthroaster napisał:

Kanon, wiadomo, BS, Trouble, St Vitus, Witchfinder General, Pentagram, Pagan Altar... Z nowszych to Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre, jedynka KYPCK, The Obsessed i inne projekty Wino, Paul Chain, Warhorse, Count Raven, Cirith Ungol.. Dużo tego, a wszystko fajne.

+ smutni Szwedzi z Candlemass.

Z nowych kapel polecam Pallbearer i polskie Dopelord.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.depozytariusz.pun.pl www.ronins.pun.pl www.assassinsrom.pun.pl www.poke-swiat.pun.pl www.ryluw.pun.pl