Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-01-13 21:47:55

Blashyrkh

Gość

Satyricon

http://www.fourteeng.net/Logos/satyricon_band.jpg
Satyricon - norweska grupa muzyczna powstała w 1990 roku w Oslo pod nazwą Eczema z inicjatywy Vegarda Blomberga (ps. "Wargod") oraz Carla-Michaela Eide. Wkrótce potem do zespołu dołączył Håvard Jørgensen. Do 1991 roku zespół wykonywał death metal inspirowany twórczością takich grup jak Carcass, Napalm Death i Cadaver. Tego samego roku zespół zmienił nazwę na Satyricon oraz styl wykonywanej muzyki na black meta. Wtedy też do grupy dołączył jej obecny lider i główny kompozytor Sigurd "Satyr" Wongraven.

Od 1999 grupę stanowi duet Wongraven oraz perkuisista Kjetil "Frost" Haraldstad. Natomiast podczas koncertów zespół występuje z udziałem muzyków sesyjnych. Do 2008 roku zespół nagrał siedem albumów studyjnych zrealizowanych z udziałem wielu muzyków sesyjnych oraz gości

W czerwcu 1992 roku zostaje nagrany pierwszy materiał demo, Satyricon pt. All Evil który zawiera 4 utwory. W tym samym roku następują pierwsze zmiany w składzie osobowym zespołu. Po odejściu Exhurtuma jego miejsce zajmuje Kjetil "Frost" Haraldstad. Od zespołu odchodzi również Lemarchand. Kolejny rok działalności Satyricona przynosi drugie nagranie demo The Forest Is My Throne, zawierające 3 utwory. Po nagraniu tego demo zespół opuszcza Wargod. W tym samym roku zespół wydaje pierwszy album studyjny Dark Medieval Times, nagrany w sierpniu i we wrześniu 1993 roku. Teksty utworów płyty są napisane zarówno w języku angielskim jak i norweskim. Do Satyra i Frosta dołącza Tomas "Samoth" Haugen.

W maju 1994 roku grupa nagrywa drugi album studyjny, The Shadowthrone, złożony z 7 utworów. Przy nagrywaniu tego materiału brał udział sesyjny klawiszowiec, Steinar Sverd Johnsen. W roku 1995 Satyricon wydaje razem z grupą Enslaved split The Forest Is My Throne / Yggdrassil. Na miejsce dotychczasowego basisty zespołu wchodzi gitarzysta Ted Skjellum (Kveldulv), a rolę basisty przejmuje Satyr. 22 kwietnia 1996 roku nakładem Moonfog Productions oraz Century Media Records ukazał się trzeci album grupy zatytułowany Nemesis Divina. Wydawnictwo było promowane teledyskiem do utworu "Mother North" w reżyserii Sigurda "Satyra" Wongravena. Rok później ponownie nakładem Moonfog Productions ukazał sie pierwszy minialbum Satyricon pt. Megiddo. 10 maja 1999 roku ukazał się drugi minialbum grupy pt. Intermezzo II wydany nakładem Moonfog Productions i Nuclear Blast. 6 września tego samego roku ukazał się kolejny album studyjny pt. Rebel Extravaganza wydany nakładem wytwórni muzycznej Moonfog Productions oraz Nuclear Blast.

25 czerwca 2002 roku nakładem Moonfog Productions ukazała się pierwsza kompilacja nagrań zespołu pt. Ten Horns - Ten Diadems. 25 października tego samego roku ukazał się piąty album zespołu pt. Volcano wydany nakładem Capitol Records oraz Moonfog Productions. Wydawnictwo było promowane m.in. przez teledysk do utworu "Fuel For Hatred" w reżyserii Jonasa Åkerlunda. 24 kwietnia 2006 roku ukazał się szósty album grupy zatytułowany Now, Diabolical wydany nakładem Roadrunner Records, a poprzedzony singlem do utworu pt. K.I.N.G. do którego został zrealizowany również teledysk. Tego samego roku ukazał się również drugi singel promoujący album zatytułowany The Pentagram Burns wraz z teledyskiem w reżyserii Håvarda Arnstada. 2 czerwca 2008 roku ukazał się trzeci minialbum Satyricon pt. My Skin Is Cold wydany nakładem Roadrunner Records i Indie Recordings. 3 listopada tego samego roku ukaże się siódmy album studyjny pt. The Age of Nero wydany ponownie nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records.

Obecny skład zespołu

    * Sigurd "Satyr" Wongraven - gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara basowa (1991-)
    * Kjetil "Frost" Haraldstad - perkusja (1992-)
    * Steinar "Azarak" Gundersen - gitara podczas koncertów (1999-)
    * Jonna Nikula - instrumenty klawiszowe podczas koncertów (2003-)
    * Gildas Le Pape - gitara podczas koncertów (2008-)
    * Anders Odden - gitara basowa podczas koncertów (2009-)

Albumy studyjne

    * Dark Medieval Times (wrzesień 1993, Moonfog Productions)
    * The Shadowthrone (wrzesień 1994, Moonfog Productions)
    * Nemesis Divina (22 kwietnia 1996[12], Moonfog Productions, Century Media Records)
    * Rebel Extravaganza (6 września 1999[13], Moonfog Productions, Nuclear Blast Records)
    * Volcano (25 października 2002[14], Capitol Records, Moonfog Productions)
    * Now, Diabolical (24 kwietnia 2006[15], Roadrunner Records)
    * The Age of Nero (3 listopada 2008[16], Roadrunner Records)

Komentarz ode mnie:
Bardzo lubię starsze albumy. Age of Nero to klapa jak dla mnie. Najbardziej lubię Nemesis Divina, a z utworów Mother North i Hvite krists dod.

 

#2 2010-01-14 00:31:06

 DeadEmotion

Secret Apprentice

6891280
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 509
Preferowany styl: Metal, deathcore, elektronika
Ulubione zespoły : Paradise Lost
WWW

Re: Satyricon

Kiedyś miałem manię na ich punkcie, a najbardziej na punkcie albumu Now, Diabolical (zwłaszcza kawałek The Pentagram Burns *.*). Później zachwycałem się The Age Of Nero (tak, bardzo lubię tą płytę), ale ogólnie wszystkie albumy mają dobre Chociaż wielu fanów zarzuca im odejście od blackmetalowej ideologii (no jak dla mnie Satyr trochę przegiął z tą swoją emo-fryzurą xD)


http://imagegen.last.fm/marduk91alt/recenttracks/marduk91.gif
Smile for the camera!

Offline

 

#3 2010-02-05 21:10:43

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: Satyricon

"Omamił" mnie:"King"- mogę słuchać bez końca. Ten kawałek działa na mnie odurzająco, wprowadza w trans- działa jak "dobry afrodyzjak";)Magia?


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#4 2010-05-12 16:01:32

zanetka1703

Gość

Re: Satyricon

Bardzo mi sie spodobali
Podoba mi sie szczególnie płyta "Volcano " a z niej wg mnie najlepsza piosenką jest "fuel for hatred".
O dziwo przyjemnie sie jej słucha ;>

 

#5 2010-05-12 22:36:31

 DeadEmotion

Secret Apprentice

6891280
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 509
Preferowany styl: Metal, deathcore, elektronika
Ulubione zespoły : Paradise Lost
WWW

Re: Satyricon

No bo Satyricon to ogólnie "przyjemna" kapela ;D


http://imagegen.last.fm/marduk91alt/recenttracks/marduk91.gif
Smile for the camera!

Offline

 

#6 2010-05-13 20:06:28

zanetka1703

Gość

Re: Satyricon

DeadEmotion napisał:

No bo Satyricon to ogólnie "przyjemna" kapela ;D

A jaką ich płytę i piosenkę lubisz najbardziej?
Ja to musze powiedzieć,że sł€cham ich dopiero drugi dzień,mam ich 2 płyty: "Volcano " i "Dark Mevedial times" a płytka "Now,diabotical" jest w trakcie ściągania ;>.
Ale wg mnie wszystkie piosenki wg mnie są niczym jesli nie lubi sie kawałka "Fuel for hatred" jak śpiewa końcówki słów,tak dociąga to aż mnie miłe ciarki przechodzą :)Wokalista ma bardzo "przyjemny głos'';]

 

#7 2010-05-14 17:31:20

 DeadEmotion

Secret Apprentice

6891280
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 509
Preferowany styl: Metal, deathcore, elektronika
Ulubione zespoły : Paradise Lost
WWW

Re: Satyricon

"Now, Diabolical" mi się najbardziej spodobała, ale "The Age Of Nero" też jest dobra
A z piosenek to The Pentagram Burns, Mother North, The Wolfpack, Last Man Standing, A New Enemy no i jeszcze parę Trochę tego jest ^^


http://imagegen.last.fm/marduk91alt/recenttracks/marduk91.gif
Smile for the camera!

Offline

 

#8 2010-06-07 23:15:34

Maktare

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 2567
LastFM: posiadam
WWW

Re: Satyricon

Fuel for Hatred ma bardzo estetyczny teledysk i generalnie jest to kawałek fajnie zagranego rokenrola. Zupełnie nie siedzę w blacku, ale obiło mi się o uszy, że kiedyś bardzo się zasłużyli dla gatunku. Nie wiem, słuchałem w całości chyba tylko Now, Diabolical i ogólnie nie było źle, ale w tym momencie nie mogą sobie przypomnieć z niego nic poza K.I.N.G. No, ale jak mówiłem to niespecjalnie moja muzyka.


http://24.media.tumblr.com/ca560734a447c37e3663de92982fda24/tumblr_n3kv69TPwc1smq8z1o8_250.gif
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJEGO NOWEGO BLOGA
http://adresjesttymczasowy.blogspot.com/

Offline

 

#9 2010-06-07 23:32:23

Godfather

Gość

Re: Satyricon

Jak lubisz Rock N Rolla to posłuchaj Age Of Nero .  ; )

 

#10 2010-06-08 16:52:56

M00N

Gość

Re: Satyricon

No....powiedzmy, że sobie radzą... Co prawda Age Of Nero to syf (IMO) ale generalnie lubię posłuchać Now Diabolical więc nie pluję bardzo.

@zanetka, jesli lubisz Fuel For Hatred Thyrane - Dance In The Air tylko, że chłopaki nie pretendują do uznawania ich za black.

Za to tak na marginesie drażnią mnie niesamowicie wszelkiego typu reportaże i wszelkie relacje wannabe speców, w których wypowiadają się uberblacki, przedstawiające gatunek na podstawie Dimmu Borgir, CoF i wspomnianego Satyricon. Ok, niech sobie te kapele podpierdują na zdrowie, ale kiedy widzę mroczną oprawę programu o zuej muzyce, w której jakiś klaun mówi, że "Dimu Bordżir" i "Satirikon" to kwintesencja tej muzyki to mam odruch wymiotny....Uf.

 

#11 2010-06-08 20:10:00

Godfather

Gość

Re: Satyricon

M00N - Generalnie apropo Age Of Nero to powiem że nie jest to syf . Dlaczego ? Bo ma parę momentów . Co prawda boli mnie to że zespół który nagrał dość dwa ważne dla mnie albumy " Shadowthrone " i " Rebel Extravaganza " nagle zaczął napierdalać mieszanke Motorheada z Black Metalem. Aczkolwiek taki " Now Diabolical " mile łechce uszy . Bo jest na nim chyba więcej tego syfu i Black Metalu . Na Age Of Nero mamy już zachowawczość, plastik fantastik i NUDE NUDE NUDE. : <

 

#12 2010-06-24 16:57:47

Icegrim

Gość

Re: Satyricon

Koncert w Studio był miażdżący.

 

#13 2010-07-11 17:15:36

Czeczen

Gość

Re: Satyricon

Icegrim napisał:

Koncert w Studio był miażdżący.

To samo mogę powiedzieć o tym koncercie.
Sam zbytnio nie przepadam za Satyricon "The Age of Nero" jak dla mnie jest słaby mam nadzieje że wkrótce nagrają coś nowego.

Ostatnio edytowany przez Czeczen (2010-07-11 17:16:02)

 

#14 2010-08-12 09:55:16

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Satyricon

Ja lubię Satyricon, zarówno stary jak i nowy. Bardziej rockowe granie też im wychodzi. I zgodzę się z uzależniającym oddziaływaniem "K.I.N.G.", choć sam nie wiem skąd się to bierze. Na początku ten kawałek wydawał mi się średni.

Z płyt najbardziej lubię "Dark Medieval Times", "Nemesis Divina", "Now, Diabolical" i split "The Forest is My Throne - Yggdrasill"


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#15 2010-11-08 11:44:15

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Satyricon

No proszę, widać więcej jest zwolenników Now Diabolical. Mnie ten album również porwał, chociaż nie jest to typowy black. Bardziej przemyślane i lepiej przyswajalne. Czuć na tej płycie klimacik, mhoczny i przytłaczający. Do tego dużo melodii i chwytliwych momentów (K.I.N.G., Pentagram Burns, Now Diabolical).

Kawałek Mother North - miodzik, genialny w każdym calu.
Widziałem ich na żywo na Metalmanii w 2008r. i zaprezentowali się z jak najlepszej strony.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.trollekomiksowe.pun.pl www.gwardiaset.pun.pl www.patnw.pun.pl www.aplikacjakielce.pun.pl www.pokefireonline.pun.pl