Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-03-26 18:07:38

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Tymon & The Transistors

Tymon & The Transistors – polski zespół muzyczny, założony w czerwcu 2002 przez Tymona Tymańskiego, wykonujący muzykę rockową. W repertuarze znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter. W 2004 zespół nagrał soundtrack do filmu Wojciecha Smarzowskiego Wesele. Druga płyta Tymona & Transistors, Don't Panic! We're From Poland, ukazała się w 2007 roku. Zespół odbył trasę koncertową i wrócił do studia, by nagrywać płytę o roboczym tytule Polskie Gówno. Planowany termin wydania płyty, mającej kontynuować zamysł rozwinięty na płycie Kur P.O.L.O.V.I.R.U.S. i na Weselu, to kwiecień-czerwiec 2008 roku.

Nie wiem, co napisać... Bardzo fajny zespół, który poznałam dzięki poprzednim projektom Tymona Tymańskiego (które również polecam).
Nie wiedziałam gdzie ich umieścić, ale myślę, ze to dobry dział : D
Klik


Tak bardzo nie.

Offline

 

#2 2012-05-03 11:17:15

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Tymon & The Transistors

Odkurzam stary temat!

Trzeba przyznać Tymonowi i jego ekipie, że nawet z tandetnego "Białego Misia" potrafią zrobić ciekawą piosenkę.

Bardzo ich lubię, nie jest to może zespół, który bym wychwalał po niebiosa, ale trzymają naprawdę wysoki poziom w porównaniu z niektórymi polskimi zespołami. To co głównie mi się podoba w ich muzyce to elastyczność i różnorodność w stylach muzycznych, co najlepiej widać na nagranej specjalnie na potrzeby filmu Smarzowskiego pt. "Wesele", gdzie można posłuchać zarówno typowego blues'owego "Widziałem Cię z innym chłopcem", skocznego "Cellulitis" oraz typowo wiejsko-weselnego "Wieś jak malowanie". Wszystkie zaś te piosenki są bogate w drugą zaletę tego zespołu- satyra. Tymon świetnie potrafi wyśmiać polskie społeczeństwo i showbiznes, a niektóre jego wypowiedzi jak i też piosenki (np. kawałek D.O.B, o który była nawet wielka awantura). Polecam wszystkim zapoznanie się z tym zespołem jak i też z innymi projektami Tymańskiego.


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#3 2012-05-03 19:27:09

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Tymon & The Transistors

trzymcie mnie.
Franek, proszę Cię, ''trzymają naprawdę wysoki poziom w porównaniu z niektórymi polskimi zespołami''? zabrzmiało to tak, jakby polski rynek muzyczny był wylęgarnią beztalenci, a Tymona i spółkę można pochwalić ''z braku laku''.
bardzo niesprawiedliwa ocena zespołu, który ma na koncie taką płytę jak, chociażby ostatnia, ''Bogos Heart''. dla mnie to naprawdę porządne granie,  i to nie ''w porównaniu z tym, srakim czy owakim''.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#4 2012-05-04 10:14:32

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Tymon & The Transistors

Powiedziałem z niektórymi, a nie ze wszystkimi i miałem tu na myśli takie zespoły jak: Happysad, T.Love, Ira czy Strachy na Lachy, które według mnie są słabymi zespołami (fakt, mogłem bardziej podkreślić te zespoły, które uważam za złe). Nie uważam jednak, że nasz szołbyznys ma słabych wykonawców, bo jest ich od zaje**nia dużo.

Ostatnio edytowany przez Szymonoslaw (2012-05-04 10:26:16)


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#5 2012-05-04 12:05:40

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Tymon & The Transistors

nie ma to jak porównywać Tymona do happysad. [*]

Ostatnio edytowany przez Equus (2012-05-04 12:06:18)


Tak bardzo nie.

Offline

 

#6 2012-07-02 09:38:05

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Tymon & The Transistors

OJTAM

Dobra, wreszcie przesłuchałem cały "Bigos Heart" i prócz tytułowego kawałka, który jakoś mi nie podszedł to cała płyta jest prześwietna!


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#7 2013-01-07 21:52:04

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Tymon & The Transistors

Bardzo dobra, pozytywnie zakręcona kapela. Ost do "Wesela" lubię raz po raz zapuścić. "Bigos Heart" tez niczego sobie, ale to nie ten sam poziom odjebania.

Mój ulubiony kawąłek T&TT to "Wieś jak malowanie" - bardzo swojskie. Czuje w tym smalec i słoninę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.whitepower88.pun.pl www.prof-mat-fiz.pun.pl www.survival.pun.pl www.fon.pun.pl www.aoc.pun.pl