Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2011-08-08 21:45:20

Kayzan

Gość

KAT Biało-Czarna

Po prawie czteroletniej przerwie w produkcji nowych piosenek (lecz zastąpionej ciągłymi koncertami grupy) w marcu 2011 roku na sklepowe półki weszła pierwsza płyta oficjalnie zarejestrowanego zespołu KAT&Roman Kostrzewski powstałego z inicjatywy rozpadu zespołu KAT. Zapewne wszyscy fani legendarnej polskiej kapeli ze zniecierpliwieniem wyczekiwalinowego krążka. Premiera płyty była co chwilę przekładana, więc większość ludzi zaczęło z niesmakiem spuszczać głowy, twierdząc, że już za późno, że KAT, tak dobrze znany się wypalił. Otóż, nic bardziej mylnego! Po zakupie ciepłej jeszcze płyty nie pozostało nicinnego, jak wypróbować na własnych uszach to, na co z takim utęsknieniem się czekało.Wkładam płytę, naciskam play i… jestem u siebie! Pierwszy utwór, który jest zarazem utworem instrumentalnym, został „otworzony” przez fantastyczne brzmienie perkusji Ireneusza Lotha. „Bara” – bo taką nosi nazwę pierwszy kawałek - udowodnił, że zespół dalej posiada nieskończone pokłady energii. Prócz stylu grania, który jest nieco mocniejszy, niż na wcześniejszych płytach, nic się nie zmieniło, a w szczególności teksty mówiące o polityce antykościelnej. Jedyna rzecz, która może się nie spodobać, to wszechobecna monotonia w tekście, co zrazić może niektórych słuchaczy. Cała płyta składa się z 10 utworów (w tym dwa instrumentalne), w które włożona została moc i niesamowita siła. W słowie końcowym chciałbym powiedzieć, że płyta jest doskonałym dowodem na to, że zarówno Roman Kostrzewski, jak i reszta zespołu, wciąż potrafią rozruszać nasze metalowe serca. Czy warto kupić płytę? Zdecydowanie tak! Moja ocena: 9/10

Skład:
Roman Kostrzewski – wokal

Piotr Radecki – gitara rytmiczna/prowadząca

Krzysztof Pistelok – gitara rytmiczna/prowadząca

Michał Laksa – gitara basowa

Ireneusz Loth – perkusja



Lista utworów:

1- „Bara” 7:17

2- „Maryja omen” 5:17

3- „Szkarłatny wir” 6:42

4- „Diabelski dom cz.4” 7:34

5- „Milczy trup” 6:20

6- „Wolni od klęczenia” 3:52

7- „Kupa świąt” 4:55

8- „Bieluń” 6:25

9- „Z boskim zyskiem” 5:35

10- „Kapucyn zamknął drzwi” 6:07

 

#2 2013-07-25 18:02:16

Apes85

User

Zarejestrowany: 2013-07-25
Posty: 16
Ulubione zespoły : Guano Apes, Metallica

Re: KAT Biało-Czarna

Płytka jak dla mnie świetna. Jak dla mnie płyta roku (oczywiście tego, w którym została wydana). Moje ulubione utwory, to "Bieluń", "Wolni od klęczenia" i "Milczy trup". Jak dla mnie to nawet 10/ 10 można dać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutofunclub.pun.pl www.ikariam-gamma.pun.pl www.bakugan-rpg.pun.pl www.bakugannowavestroia.pun.pl www.margonem.pun.pl