Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

  • Index
  •  » ROCK
  •  » Nick Cave and the Bad Seeds

#16 2013-03-04 16:06:22

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Myślę, że najlepiej zacząć od pierwszej płyty. Jak dla mnie albumy Bad Seeds są trochę jak dzienniki, zatem zapoznanie się z nimi w chronologicznej kolejności wydaje się najbardziej sensowne.
Poza tym trudno mi powiedzieć, który album może wam przypaść do gustu, gdyż muzyka Cave'a jest zbyt specyficzna, aby ją szufladkować.

Ostatnio edytowany przez Equus (2013-03-04 16:07:39)


Tak bardzo nie.

Offline

 

#17 2013-03-17 22:53:55

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Ja myślę, że najlepiej zacząć od Murder Ballads albo Let Love In, moim zdaniem najmocniejsze pozycje w dorobku, hiciarskie przede wszystkim, ale z Cavem jest tak jak Mal pisze, albumy z The Bad Seeds są jak "dzienniki" , czasami bardziej osobiste, czasami mniej i trzeba podejść do nich z odpowiednim nastrojem czy też nastawieniem ; ) Nowej jeszcze niestety nie słyszałem, i o ile nie umrę to posypię wkrótce głowę popiołem.


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#18 2013-04-13 17:40:42

 BialyMurzyn

BialyMurzyn

status bialymurzyn00@aqq.eu
1150197
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 626
LastFM: lastfm.pl/user/BialyMurzyn00

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Equus napisał:

Poza tym trudno mi powiedzieć, który album może wam przypaść do gustu, gdyż muzyka Cave'a jest zbyt specyficzna, aby ją szufladkować.

Dodam jeszcze, że albumy Cave'a często się bardzo różnią i to, że jakiś się spodoba, nie musi (może, ale nie musi) oznaczać, że spodoba się wszystko. Weźmy np. rockowe Dig!!! Lazarus Dig!!!, a bardzo spokojne, osobiste The Boatman's Call. To są całkowicie inne albumy. Dlatego w jego przypadku bardzo ciężko jest zaproponować coś na początek.

Offline

 

#19 2013-04-23 11:22:38

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Czytałem, że pierwsze płyty post-punkiem zalatują, prawda to? Pytam z czystej ciekawości, bo to co zdarzyło mi się słyszeć brzmiało americaną, ewentualnie garażowym rockiem.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#20 2013-06-01 12:16:29

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Blizej im do post punkowych dokonan i pozostalosci po The Birthday Party niz na takiej Murder Ballads, to wiem na pewno ; )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#21 2014-08-02 02:44:17

 Miguel

User

Skąd: Łódzkie
Zarejestrowany: 2012-09-02
Posty: 50
Ulubione zespoły : Opeth, Lao Che, Damien Rice

Re: Nick Cave and the Bad Seeds

Nicka Cave'a and The Bad Seeds poznałam dzięki Trójkowej audycji kiedy mówili o ich najnowszej płycie ''Push the sky away". Była to miłość od pierwszego wejrzenia- płytę zdobyłam i przeżyłam z nią kilka miłych chwil. Jest bardzo stonowana jak na nich i właśnie to mi się w niej podoba. Między nią a Murder Ballads jest ogromna różnica ale ta druga na pewno zainspirowała więcej osób. Nie ukrywam że lubię ballady o mordercach. I mimo całej sympatii do Cave'a i geniuszu płyty to właśnie polski cover nie chce mi wyjść z głowy od roku. O ile wiem to nikt nie wstawiał więc naprawiam ten błąd: (+cudowny teledysk) ^3^
https://www.youtube.com/watch?v=5DNzX-f8awE


La tristesse durera toujours

Offline

 
  • Index
  •  » ROCK
  •  » Nick Cave and the Bad Seeds

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nyanfriends.pun.pl www.granarutorpg.pun.pl www.waszaklasa.pun.pl www.herosy3.pun.pl www.cafemaxots.pun.pl