Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#16 2011-09-20 21:07:51

manieczki

Gość

Re: Mastodon

dlatego pisałem że nie lubię większości progresywnego metalu właśnie z samego założenia gdzieś i nie pije do mastodon, tylko pisałem że nie przepadam.

 

#17 2011-09-20 23:12:26

Lipa

F.O.A.D.

10908488
Skąd: Lindville
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 2389
Ulubione zespoły : HELLSOUND
WWW

Re: Mastodon

W zasadzie nigdy jakoś nie trawiłem Mastodona. Uległszy ogólnemu spustowi próbowałem ich kiedyś słuchać. Kilkakrotnie. Bez efektu. Po raz kolejny dałem im szanse kiedy dowiedziałem się o nowym albumie. Grają po prostu nudnie i przewidywalnie, Nie zarejestrowałem w nich nic godnego większej uwagi.


http://funkyimg.com/i/FNqF.gif
Umysł to tablica. Gorzała to gąbka.

Offline

 

#18 2011-09-28 19:47:20

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

Mam nową płytę, kilka razy posłuchałem i mam wrażenie jakbym słuchał jej od dawna. Tym razem zespół nie nagrywał koncept albumu z długimi rozbudowanymi nagraniami tylko krótkie, kilkuminutowe kawałki, których jest 13. Wiele z nich jest bardzo chwytliwych i wpada w ucho. Wszystko wskazuje, że Mastodon nie jest już włochatą, dziką bestią tylko dorosłym i majestatycznym zwierzem.

Jak ktoś lubi mastodonową muzykę to najnowszy album powinien się spodobać.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#19 2011-11-13 20:12:12

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Mastodon

Postanowiłem się wreszcie porządnie zapoznać z tym zespołem.. Po Remission upadam na kolana przed Brannem Dailorem. To co ten gość wyprawia na perce to jakiś kosmos.

Offline

 

#20 2011-11-13 20:18:13

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

I dobrze! Mastodon jest wielki! Wszystkie albumy lubię. Koniecznie posłuchaj Crack the Skye!


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#21 2011-11-13 20:23:31

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Mastodon

XerX napisał:

I dobrze! Mastodon jest wielki! Wszystkie albumy lubię. Koniecznie posłuchaj Crack the Skye!

Po kolei ; ) Leviathana słuchałem z dobrych parę lat temu i mi średnio się podobał. Ale z wiekiem gust się troche zmienia, więc może tym razem lepiej "siądzie". Remission był bardzo ok.

Offline

 

#22 2011-11-13 20:27:24

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

Każda kolejna płyta jest bardzo dobra. Mastodon jeszcze nie nagrał złego albumu. Napisz jak Ci się podobały dwie ostatnie płyty: Crack i Hunter.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#23 2012-02-09 20:57:09

 maggie_may

User

7672763
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 182

Re: Mastodon

Po Huntera sięgnęłam, bo bardzo spodobał mi się zasłyszany w radiu The Sparrow (pierwsza myśl - Pink Floyd, a potem czytam recenzje i widzę, że nie ja jedna mam takie skojarzenie). Prócz tego wielki plus za Stargasm, All The Heavy Lifting i Dry Bone Valley. Reszta kawałków też na wysokim poziomie, choć Blasteroid i Creature Lives lekko odstają od reszty.
Generalnie fajny i w miarę łatwy w odbiorze materiał - jest i ostro i mniej ostro, a darcie ryja nie osiąga masy krytycznej. Pierwsze spotkanie z Mastodonem jak najbardziej udane.

Offline

 

#24 2012-02-09 21:35:54

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

No to śmigaj koniecznie po Crack the Skye, ten album to hołd dla prog rocka lat 70. Jest to jednak złożony album, utwory są dłuższe i łączą się w całość.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#25 2012-02-15 22:28:36

 maggie_may

User

7672763
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 182

Re: Mastodon

Cały wysłuchany naraz ciężkostrawny jest. Momentami się dłuży i za bardzo łomocze. Do gustu przypadły mi jedynie Oblivion i The Czar.

Ostatnio edytowany przez maggie_may (2012-02-15 22:34:06)

Offline

 

#26 2012-02-16 10:46:47

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

No niestety, Crack musi być wysłuchiwany cały bo to koncept album. Przez kilka lat grali na koncertach cały album. Nawet wydali płytę koncertową i można tam i posłuchać i pooglądać. Dla mnie mistrzostwo świata.

No, ale fakt Hunter jest dużo łatwiejszy w odbiorze.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#27 2012-04-21 22:05:53

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

Ciekawa interpretacja Mastodonowego Black Tongue w wykonaniu pani co się nazywa Feist i jest ponoć znana i ceniona w swych kręgach.

http://soundcloud.com/feistodon/01-feis … e-mastodon


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#28 2012-10-13 00:48:22

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Mastodon

Zespół, który był dla mnie nadzieją, gdyż uważam, ze po Blood Mountain opuścili loty i to bardzo. Przykro mi się zrobiło gdy po tak potęznych brzmieniowo i kompozycyjnie 3 albumach poszli w lajtowe rejony, a do tego niekoniecnzie odkrywcze.

Remmision to jeden wielki ciężki jak walec hołd dla ojców sludge - Neurosis, potężne, miejscami wręcz death metalowe wokale.
Leviathan - album od którego zaczynałem znajomość z tym prehistorycznym stworem, koncept album na motywach powieści Melville'a, jednej z moich ulubionych lektur, ciekawe nadal sludge'owe kompozycje i pierwsze elementy zagrywek progresywnych. Świetne skrzeki gitarzysty z blond baranem na głowie. Kapitalna perka i bas.

Blood Mountain - poziom jeszcze wyższy niż na Leviathan, ciekawsze, bardziej rozbudowane melodie, generalnie więcej melodii. Dużo progresu, jeszcze trochę sludge i co nieco z thrashu i innych podgatunków. Album po prostu zajebisty.

Call Of The Mastodon - kompilacja składająca się z dwóch epek powstałych przed Remmision plus utwór tytułowy nagrany w 2006 roku. Az dziw bierze, ze to ta sama kapela.

I tak oto wielki potencjał na metalowej scenie, nowy narybek wieku XXI zmarnował się grając pseudoprogresję. Nie wiem gdzie wy tam King Crimson słyszycie...
Crack The Skye jest ładne, nawet coś ciekawego na niej się znajdzie, ale utwory wloką się w nieskończoność, a The Hunter to już zupełna porażka. Płyta o wszystkim i o niczym.

Offline

 

#29 2012-10-13 01:08:54

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Mastodon

To się nazywa ewolucja, włochaty, brudny i śmierdzący mastodon wyewoluował w mądrego i dostojnego słonia

Ja uwielbiam ten zespół w każdej odsłonie (Call of... nie słyszałem). Jak utwory na Crack mogą ci się nudzić? Tego nie rozumiem, one są bardzo rozbudowane i dużo się w nich dzieje.
A Hunter to kapitalna odskocznia po złożoności Crack.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#30 2012-10-13 20:58:55

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Mastodon

Moim zdaniem mamy do czynienia z dewolucją i faktycznie mastodont zamienił się w słonia, ale będącego atrakcja w zoo, która daje zarobić właścicielom placówki krocie. Zwierze zapomniało jak to było na wolności.
Moim zdnaiem obecna twórczość tej kapeli jest bardziej przystępna, łatwiejsza w odbiorze, Mastodon stał się nagle bardzo popularny i niestety stracił wiele w moich oczach. Muzyka na Crack The Skye nie jest banalna, ale mi już nie odpowiada, gdyż brakuje mi w tym elementu zaskoczenia i nie zmusza mnie do zadumy. Tobie może się podobać, ja podziękuję.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bloodwars.pun.pl www.bricobrzeg.pun.pl www.wacki.pun.pl www.rpsuw.pun.pl www.darkbleach.pun.pl