Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-08-27 11:09:45

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

The Smashing Pumpkins

Wikipedia napisał:

The Smashing Pumpkins (dosłownie "Powalające Dynie") – amerykański zespół rockowy założony w Chicago w roku 1988. Jego skład kilkukrotnie ulegał zmianom; przez większość kariery tworzyli go Billy Corgan (wokal, gitara rytmiczna), James Iha (gitara prowadząca, chórki), D'arcy Wretzky (gitara basowa, chórki) oraz Jimmy Chamberlin (perkusja).

Wyrzekając się tkwiących w muzyce punkowej korzeni, charakterystycznych dla wielu innych ówczesnych zespołów grających rock alternatywny, "Dynie" posiadły własne, odmienne brzmienie, wyróżniające się wielowarstwowością instrumentów gitarowych, zawierające również elementy m.in. rocka psychodelicznego, gotyckiego i progresywnego, a także heavy metalu, dream popu, shoegazera, a w późniejszych nagraniach także muzyki elektronicznej. Frontman, Billy Corgan, jest autorem większości piosenek zespołu, zaś jego ambicje muzyczne oraz ponure i często enigmatyczne teksty ukształtowały opinię o dziełach grupy jako "dręczących, bolesnych relacjach z krainy koszmarów Billy'ego Corgana".

Ostatnio edytowany przez Equus (2010-08-27 11:10:36)


Tak bardzo nie.

Offline

 

#2 2010-08-27 13:17:40

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: The Smashing Pumpkins

Nie przepadam za wokalem Billy'ego, ale sporo kawałków SP lubię i to bardzo. A Ava Adore rzuca na kolana :]

W sumie aż trudno uwierzyć, że dotąd jeszcze nie było o nich wątku...!

P.S. Mal, nie zastosowałaś się do standardów <nunu nu>


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#3 2012-11-10 22:01:07

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: The Smashing Pumpkins

Miszczowie. "Gish" i "Siamese Dream" to świetne krążki, mimo to moją ulubioną płytą z ich dyskografii jest bezapelacyjnie "Adore", a to głównie dlatego, że Billy i ferajna nie opierali się w niej na brzmieniu gitary, co dodało tej płycie mroku i mistyczności .

Za to "Zeitgeist" uważam za najbardziej skopaną płytę. W porównaniu do poprzednich płyt była mało kreatywna, trochę na jedno kopyto, a i wokal Billy'ego na niej mnie wkurzał, brzmiał trochę, jakby to ująć, "cipkowato".

Ostatnio edytowany przez Szymonoslaw (2012-11-10 22:01:32)


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#4 2012-11-11 02:24:22

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: The Smashing Pumpkins

Cytując Sandmana. Billy Corgan był fajny póki nie ściął włosów


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#5 2012-11-11 14:18:19

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: The Smashing Pumpkins

No to ten Sandman trochę przegiał, ale nie chodzi o Marka prawda? Krótko po tym jak te włosy ściął to nagrywał przecież największe czady z Zero, Bodies czy moim ulubionym odjeżdżającym X.Y.U z najlepszem imho Mellon Collie And The Infinite Sadness, chociaż tak naprawdę Gish czy Siamese Dream nieznacznie jej ustępują, zdecydowanie więc stary dobry Pumpkins > Nowy, syntezarowy, brutalnie określając, troszkę pizdowaty, chociaż niektóre kawałki na Adore jak Tear czy Raindrops & Sunshowers i Everlasting Gaze na Maszynie to świetne do dzisiaj jarające mnie kompozycje, i to od 1 klasy liceum kiedy ówczesny nauczyciel od anglika zaznajomił mnie z tym zespołem za sprawą Disarm i serdecznie mu do dzisiaj za to dziękuję.

Co do nowych płyt Smashing Pumpkins... wolałbym, by Billy nagrywał je pod własnym szyldem, o tyle o ile Zeitgeist został położony przez wokal, tak na Oceanii jeszcze można tą pizdowatość Billy'ego znieść głównie przez siłę niektórych kompozycji, chociaż niektóre teksty to imho błazenada i wypalenie, tym bardziej nie rozumiem zachwytów co niektórych jakoby był to stary dobry Pumpkins, jeśli chodzi o brzmienie, pierwiastek psychodelicznej muzyki i jazdy pod Pink Floyd (w takim tytułowym), mogę się zgodzić, jeśli chodzi o zadzior i wokal już niezupełnie. Billy powinien zastanowić się nad zmianą wokalisty, myślę, że Mike nadawałby się do tego znakomicie, pytanie tylko w jakim stopniu mógłby czadzić na perkusji bo jest lepszy od Chamberlina, co widzialem podczas ogladania na zywca koncertu z Lizbony, magnetyczny po prostu, wokalnie? Pierdolony Ian Astbury, kawalek ktory podczas koncertu zaspiewal polozyl Billy'ego calkowicie i az szkoda ze nie ma nawet probki jego umiejetnosci wokalnych na albumie, wielka szkoda, ale mozna zrozumiec, ego Corgana zawsze bylo wieksze niz jego glowa.

Mellon Collie > Siamese Dream > Gish >> Ava > Machina =>Oceania >>>> Zeitgeist

mnie więcej tak by to wyglądało, kawalki ktore udostepnial w necie za darmo pod nazwa Teargarden pominalem, byly Zeitgeistowe, z drobnymi wyjatkami, moze malym promyczkiem nadziei na poprawe w American Gothic równiez, niewarte odnotowania ;  P


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#6 2012-11-11 14:37:56

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: The Smashing Pumpkins

Rob napisał:

No to ten Sandman trochę przegiał, ale nie chodzi o Marka prawda?

The Sandman.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#7 2013-03-01 12:16:57

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: The Smashing Pumpkins

Dobra.
Nie słuchałem ich nigdy zbytnio. Cośtam czasem u znajomych przeleciało, do czego wielkiej wagi nie przywiązywałem, albo ktoś coś na youtube puścił or smthg.
Teraz słucham Gish i jest dla mnie zaskoczeniem jak bardzo grungowo brzmi ta płyta. Patrząc na rok jej wydania nie powinno być to zaskoczeniem, no ale cóż myślenie czasem szkodzi, a czasem nie .


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#8 2013-03-02 01:16:11

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: The Smashing Pumpkins

Nom ale to coś więcej niż grunge, dzięki psych rockowym odjazdom głównie, nie da sie tego zaklasyfikowac, poza zarzutami o pizdowatość Billyego w niektórych momentach która ała o sobie znać w XXI wieku. ; ) Dla mnie dużo też czerpią z noise rocka i to jest najlepsze co mogło się temu zespołowi przydarzyć bo takich kawałków jak X.Y.U chociażby słucham do dzisiaj z ciarami na plecach.

Ostatnio edytowany przez Rob (2013-03-18 23:36:49)


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#9 2013-09-20 20:56:01

 borysXL

Zbanowany klon GoE

Zarejestrowany: 2013-09-20
Posty: 70

Re: The Smashing Pumpkins

Rob napisał:

poza zarzutami o pizdowatość Billyego w niektórych momentach która ała o sobie znać w XXI wieku. ; )

Z jednej strony się zgodzę ale...Jak dla mnie takie  kawałki jak np. "Ava Adore" podobają się od wielu lat.Video do tego  jest dosyć charyzmatyczne.


"Я сын такого гада. Y меня со смертью встреча. Война  в моей крови, cвирепость в моём сердце.
                                                      Bолк- одиночка в меня
Нет домой, нет семью, oставьте меня в покое! Ты спровоцировал меня! Bолк- одиночка в меня, oн должен быть освобожен!
Я разрушу вас одного за другим! Я уничтожу вас, я буду доминировать c каждым днем!"

Offline

 

#10 2014-01-06 02:20:55

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: The Smashing Pumpkins

Chodziło mi raczej o to jaki Billy jest w realu, jego kontakty z resztą zespołu (zerowy kontakt na OFFie, relacje typu Pan i Władca kontra reszta świata ) a nie już o kawałki. Adore to dobry album mimo, że ekspetymentalny lepszy od takiego Zeitgeist gdzie kuleje prawie wszystko


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darkbleach.pun.pl www.bricobrzeg.pun.pl www.tkdlomazy.pun.pl www.wacki.pun.pl www.rpsuw.pun.pl