Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#16 2011-07-28 12:20:53

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Opeth

A jakie kawałki polecicie na początek. Tak, żeby się wkręcić?


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#17 2011-08-30 20:33:14

Sevin

Gość

Re: Opeth

Z metalowych polecam Bleak, Blackwater Park, Masters Apprentices, Harlequin Forest, a z rockowych In my time of need (moja ulubiona ich ballada), Burden i Ending Credits ;]

 

#18 2011-09-13 20:42:10

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Opeth

Słyszeliście nowy album? Można go posłuchać tutaj: http://www.npr.org/player/v2/mediaPlaye … =140262406 . Info z http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe … mID=163117 . Polecam Blabbermouth!


Moim zdaniem podchodzi to już powoli pod art rocka. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania po słuchałem raz i to nie bardzo uważnie. Jedno natomiast rzuca się na uszy(?) nie ma growlu!


edit: Mam nowy album Opeth! Przesłuchałem kilka razy i muszę powiedzieć, że podoba mi się ta płyta. Są piękne melodie i charakterystyczne opethowe gitary oraz solówki. Dużo jest progresywnych elementów, ale melodia jest zawsze na pierwszym planie.

Ostatnio edytowany przez XerX (2011-09-25 13:51:01)


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#19 2011-11-11 19:16:53

weedthroaster

User

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 189
WWW

Re: Opeth

Podtytuł nowej płyty powinien brzmieć "In Search of Lost Growl", bo rozumiem, że chcą coraz bardziej ambitnie, ale takie odcinanie się od rzeczy, które wychodzą im zajebiście (no bo "Blackwater Park", "Still Life" czy "Ghost Reveries" są wybitne) to nie jest chyba najlepsza droga. Jakbym chciał posłuchać trochę cięższego Dream Theater to bym sobie poszukał, a jak chcę posłuchać Opeth?... Trzeba wracać do starych płytek, cholera mać.


Dziwnym nie jest.

www - women - weed - whiskey

Offline

 

#20 2011-11-12 16:32:58

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Opeth

Akerfeldt powiedział, że nie rezygnuje z growlu. Nie pasował mu ryk do muzyki, którą napisał i uważał, że nie ma sensu na siłę coś wklejać.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#21 2011-11-12 16:34:35

weedthroaster

User

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 189
WWW

Re: Opeth

To niepotrzebnie wydawał jako całą nową płytkę.


Dziwnym nie jest.

www - women - weed - whiskey

Offline

 

#22 2011-11-13 00:45:17

Sevin

Gość

Re: Opeth

zresztą po co ma Mikael ryczeć w Opeth skoro ma Bloodbath w którym robi to nieustannnie?! ;0

 

#23 2011-11-13 12:41:06

weedthroaster

User

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 189
WWW

Re: Opeth

Bo idzie mu to zajebiście.


Dziwnym nie jest.

www - women - weed - whiskey

Offline

 

#24 2011-11-13 13:24:48

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Opeth

No dokładnie, growl jest charakterystyczny dla Opeth i można poczuć rozczarowanie. Ale wydaje mi się, że nic straconego i jeszcze będą płyty z growlem.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#25 2012-03-08 20:37:29

 Ginger

Wybitny to cud, trąci Bogiem

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 859

Re: Opeth

Oby były, bo ich najnowsza płyta nie wpadła mi tak w ucho jak Orchid. Opeth wpadł mi w ucho dzięki koledze, zaczęło się od "Harvest", myślę "kurde, ale fajna kapel, tak spokojnie, żadnego nawalania po garach" a potem bum! Under the weeping moon i piękny growl Akerfeldta, nie zawiodłam się, fajna kapela, tyle że nie zawsze spokojna ;D

Offline

 

#26 2012-03-08 21:15:54

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Opeth

Teraz już będzie spokojna. Wydaje się, że Opeth rezygnuje ze swojego ciężkiego oblicza na rzecz tego spokojnego i progresywnego.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#27 2012-03-09 21:15:09

 Ginger

Wybitny to cud, trąci Bogiem

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 859

Re: Opeth

A szkoda w sumie, bo niektóre kawałki są zamulające strasznie. I Opeth bez pazura i growlu będzie dość "łysy". Kurwa... jak to Opeth bez ryku? Toż to jak delicje bez galaretki

Offline

 

#28 2012-03-09 21:22:17

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Opeth

jewish_ginger napisał:

A szkoda w sumie, bo niektóre kawałki są zamulające strasznie. I Opeth bez pazura i growlu będzie dość "łysy". Kurwa... jak to Opeth bez ryku? Toż to jak delicje bez galaretki

Czytałem w jakimś wywiadzie, że Akerfeldt powiedział, że różnie ludzie reagują na Heritage, części się podoba części nie. Ale ponoć na koncertach grają dużo utworów z nowej płyty by przyzwyczaić ludzi do niej. Na 100% nie jest to definitywne pożegnanie się growlem. Trzeba poczekać na następny krążek i się przekonać. Ja się Akerfeldtowi nie dziwię, przecież to on komponuje muzykę i widocznie musiał coś zmienić w życiu by nie popaść w rutynę.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#29 2012-03-13 20:25:52

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Opeth

Bez paniki. Płyta Damnation też była bez growlu.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#30 2012-03-24 10:52:10

 Ginger

Wybitny to cud, trąci Bogiem

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 859

Re: Opeth

Owszem, była. Ale Damnation jest według mnie dobrą płytą, a z Heritage w ucho wpadł mi tylko jeden kawałek. W ogóle jakoś dziwnie mi z nową płytą się zesłuchać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpsuw.pun.pl www.tkdlomazy.pun.pl www.wacki.pun.pl www.darkbleach.pun.pl www.bloodwars.pun.pl