Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-03-23 14:00:58

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Queen

Freddie Mercury- uznany za jednego z najlepszych wokalistów rockowych na świecie. Niezwykle barwna i ciekawa postać. Założyciel brytyjskiego zespołu rockowego Queen, autor większości tekstów grupy.
Niezwykle ambitny i ciekawy wszelkich wyzwań. W historii muzyki zaznaczył się charakterystyczną barwą głosu i wielką miłością do fanów.Jego naturalnym głosem był baryton, ale śpiewał tenorem. Prywatnie nieśmiały i skryty, na scenie pełen energii. Grał na pianinie i gitarze. Zafascynowany baletem tańczył i śpiewał na żywo "Bohemian Rhapsody" i "Crazy Little Thing Called Love".
Pomnik Freddie'ego Mercury’ego stoi w Montreux.
Temat Freddiego poruszany niejednokrotnie, ale biorąc pod uwagę jego burzliwe zycie, ponadczasowe dokonania sadzę, że nie wyczerpany?


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#2 2010-03-23 14:09:14

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Queen

Znam, oczywiście! Wielki głos i wielki człowiek. Jeśli się nie mylę, zaśpiewał kiedyś jakąś arię operową? W duecie z jakąś divą?... Nie jestem jego fanką (ani grupy Queen), ale umiem docenić taką postać i jej wkład w muzykę rockową. Niezaprzeczalnie charyzmatyczna postać z burzliwym życiorysem.
Moja Mama bardzo go lubiła (i nadal lubi) przez co od małego miałam kontakt z jego twórczością.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#3 2010-04-06 18:25:19

zuzana9

Gość

Re: Queen

Jeden z głosów,które sie zawsze rozpozna i nigdy nie zapomni. Gigant po prostu

 

#4 2010-04-06 18:48:37

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Queen

Jeden z głosów,które sie zawsze rozpozna i nigdy nie zapomni. Gigant po prostu

A woda jest mokra.


Jego głos kojarzy mi się  dzieciństwem, zawsze wydawał mi się ciepły i taki.. stary? Nie wiem dlaczego. Trochę szkoda, że o Mercurym, jaki całym Queen, zaczęło być naprawdę głośno, dopiero po jego śmierci.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#5 2010-04-06 20:30:49

pietras

Gość

Re: Queen

Co prawda jest to dział pop rock, ale począwszy od lat '80 (znakomity album The Game) Queen skłaniał się w stronę właśnie takiego grania, więc... Jak kojarzycie ten zespół? Które piosenki, albumy są Waszymi ulubionymi...? Czekam na Wasze opinie.

Jeśli zawiąże się dyskusja, rozbuduję wątek.

Ostatnio edytowany przez pietras (2010-04-06 20:31:27)

 

#6 2010-04-07 14:59:13

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: Queen

Mercury miał swój okres absolutnej świetności. Niezastąpiony głos w Queen! Właściwie o każdym zmarłym artyście jest bezpośrednio po jego śmierci głośno- to taki rodzaj hołdu?! Ja Freddiego pamiętam doskonale za czasów jak koncertował i bardzo kochał swoich fanów:)


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#7 2010-04-07 15:05:54

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Queen

Oj Malwino nie zgodzę się z Tobą. O Queen przecież było głośno odkąd wydali album A Night In The Opera, na każdym było wiele przebojów, na koncerty przychodziły tłumy. A że po śmierci Freddiego wyszedł jeszcze bardzo dobry album Made In Heaven, to chyba dobrze, hmm?


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#8 2010-04-07 16:43:24

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: Queen

Queen i cisza?
Absolutnie wspaniały zespół, nigdy nie zniknie z kart historii muzyki. Sądzę, że na świecie może znalezć się zaledwie garstka ludzi, którzy wątpią w geniusz tej kapeli. Zdecydowana większość kawałków jest warta przesłuchania- nie umiem podać tytułów bezwartościowych albumów czy utworów:)

Ostatnio edytowany przez beatag60 (2010-04-07 19:09:36)


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#9 2010-04-07 17:30:39

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Queen

Trochę szkoda, że o Mercurym, jaki całym Queen, zaczęło być naprawdę głośno, dopiero po jego śmierci.

Nigdzie nie napisałam, że zrobiło się głośno dlatego, że umarł.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#10 2010-04-07 17:50:21

pietras

Gość

Re: Queen

Nie ukrywam, że pomyślałem o tym samym. Brak wpisów tutaj jest równie zaskakujący (pokusiłbym się o twierdzenie, że wręcz smutny, skoro to rockowe forum), jak brak podobnego tematu wcześniej. Pokuszę się o kilka ogólnych informacji dotyczących tego zespołu...


Queen to brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 roku w Londynie przez gitarzystę Briana May, perkusistę Rogera Taylora i wokalistę Freddiego Mercury'ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później. Przez licznych krytyków i fanów muzycy Queen są określani często mianem najwspanialszych twórców (tekstów) piosenek, najwybitniejszych muzyków koncertowych, najlepszego zespołu wszech czasów. Nagrali 15 albumów studyjnych i 5 albumów koncertowych. Wydali także kilka kompilacji. Do 2009 roku sprzedali na całym świecie ponad 300 mln płyt, co plasuje ich w czołówce najpopularniejszych wykonawców w historii muzyki rozrywkowej.

http://img441.imageshack.us/img441/2764/a6ss2.jpgSkład zespołu, od góry, z lewej strony: Roger Taylor (perkusja), Brian May (gitara elektryczna), Freddie Mercury (wokal) i John Deacon (gitara basowa)

Skład zespołu nie zmieniał się na przestrzeni lat, aż do śmierci frontmana, Freddie'go Mercury'ego, w 1991, po długiej i ciężkiej chorobie.


5 najbardziej znaczących albumów grupy to:

A Night at the Opera

http://img406.imageshack.us/img406/861/queenanightattheopera.png

Wydany: 21 listopada '75

The Game

http://img208.imageshack.us/img208/6066/queenthegame.png

Wydany: 30 czerwca '80

Sheer Heart Attack

http://img88.imageshack.us/img88/6231/queensheerheartattack.png

Wydany: 8 listopada '74

Queen II

http://img401.imageshack.us/img401/7748/queenii.png

Wydany: 8 marca '74

Innuendo

http://img688.imageshack.us/img688/4813/queeninnuendo.png

Wydany: 4 lutego '91


...a także 10 najpopularniejszych/popularnych kompozycji:

Bohemian Rhapsody - magnus opus zespołu. Od lat powszechnie uważany za jeden z najwybitniejszych utworów w historii muzyki popularnej. Na to niezwykłe dzieło składają się jakże odmienne style. Wyróżniamy trzy fragmenty: segment operowy, przejście a capella, a także część hard rockową
Autor: Freddie Mercury
Album: A Night at the Opera
Rok: 1975
Długość: 5:55
Teledysk: tak

We Are the Champions/We Will Rock You - dwa, wielkie, rockowe hymny. Piosenki te są regularnie grane z okazji licznych zawodów sportowych. Równie często przerabiane przez innych artystów, a także wykorzystywane w kulturze popularnej
Autorzy: Freddie Mercury/Brian May
Album: News of the World
Rok: 1977
Długość: 2:59/2:02
Teledysk: tak

Another One Bites the Dust - piosenka ta znana jest głównie z powodu bardzo charakterystycznej linii basu. Utwór był inspirowany twórczością ciemnoskórych, amerykańskich muzyków, wykonujących muzykę funk, opartą właśnie na rozpoznawalnej linii basu
Autor: John Deacon
Album: The Game
Rok: 1980
Długość: 3:36
Teledysk: tak

Under Pressure - kompozycja będąca dziełem spontanicznego jam session muzyków Queen i Davida Bowiego, dla którego było to pierwsze, wspólne nagranie z innymi artystami
Autorzy: Queen, David Bowie
Album: Hot Space
Rok: 1981
Długość: 4:02
Teledysk: tak

Crazy Little Thing Called Love - piosenka w stylu rockabilly, skomponowana przez wokalistę zespołu, podczas kąpieli, przy pomocy gitary, w przeciągu zaledwie kilku minut
Autor: Freddie Mercury
Album: The Game
Rok: 1980
Długość: 2:42
Teledysk: tak

Killer Queen - wybitna, różnorodna kompozycja, składająca się głównie z wyróżniających się harmonii wokalnych, zwłaszcza w refrenach, a także z gitarowego solo, opartego na orkiestracji, charakteryzującej styl gitarzysty grupy, Briana Maya
Autor: Freddie Mercury
Album: Sheer Heart Attack
Rok: 1974
Długość: 3:03
Teledysk: nie

I Want to Break Free - piosenka, na której popularność niebagatelny wpływ ma słynny teledysk, w którym członkowie zespołu występują przebrani za kobiety
Autor: John Deacon
Album: The Works
Rok: 1984
Długość: 3:20
Teledysk: tak

Somebody to Love - utwór powstały pod wpływem twórczości Arethy Franklin, pod inspiracją której tworzył niejednokrotnie frontman grupy. Posiada złożoną melodię i głęboki podkład wokalny, oparty tym razem o aranżację w stylu chóru gospel
Autor: Freddie Mercury
Album: A Day at the Races
Rok: 1976
Długość: 4:56
Teledysk: tak

Innuendo - jedna z najdłuższych kompozycji grupy. Jej najbardziej znane fragmenty stanowi sekcja gitary flamenco, wykonywana przez Steve'a Howe'a (Yes) i Briana Maya (Queen), operowe interludium, nawiązujące do dawnej twórczości zespołu, sekcje heavy metalowe i słowa, inspirowane po części chorobą wokalisty
Autor: Queen
Album: Innuendo
Rok: 1991
Długość: 6:30
Teledysk: tak

Radio Ga Ga - kompozycja ta jest komentarzem zespołu, dotyczącym rosnącej roli telewizji, przy jednoczesnej marginalizacji roli radia w pop kulturze
Autor: Roger Taylor
Album: The Works
Rok: 1984
Długość: 5:44
Teledysk: tak


Wielu znakomitych wykonawców podkreśla inspirowanie się dorobkiem zespołu Queen. Wśród tych wykonawców są:

Anthrax, Ben Folds Five, Def Leppard, Extreme, Foo Fighters, George Michael, Green Day, Guns N' Roses, Helloween, Iron Maiden, Kansas, Keane, Kurt Cobain, Lady GaGa, Manic Street Preachers, Metallica, Michael Jackson, Mika, Muse, My Chemical Romance, Radiohead, Styx, The Killers, The Smashing Pumpkins czy Trent Reznor


Na tym może zakończę, nie chcę nikogo zanudzić, a jedynie zachęcić do poznania, czy też dalszego zagłębiania się w dorobek tego legendarnego zespołu.


W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących zespołu i nie tylko, zapraszam na tę stronę.

Ostatnio edytowany przez pietras (2010-04-08 22:38:39)

 

#11 2010-04-07 17:56:15

andol93

Gość

Re: Queen

Queen II album świetny z piosenek to We Are the Champions,We Will Rock You najbardziej mi się podobają mają coś w sobie takiego,że można słuchać je cały czas.Moja mama bardzo ich ceni,ja też:D

 

#12 2010-04-07 18:14:36

pietras

Gość

Re: Queen

Charyzmatyczny lider legendarnego, brytyjskiego zespołu Queen. Powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Wielokrotnie wybierany najlepszym piosenkarzem w historii muzyki (w 2005 roku uznany najlepszym męskim głosem w historii muzyki rozrywkowej - Jego skala liczyła 4 oktawy). Jeden z najlepszych frontmanów wszech czasów. Poza sceną: cichy(!), skromny człowiek, który pomimo śmiertelnej choroby, na kilka miesięcy przed śmiercią, zdołał nagrać jedno z najwybitniejszych dzieł grupy (także pod względem wokalnym). Ikona rocka.

 

#13 2010-04-07 18:31:13

pietras

Gość

Re: Queen

Cytując jednego z uczestników dyskusji na chat boxie...

Ktoś tam napisał:

Queen w pop rocku? Co jeszcze? o.O

...oczywiście. Począwszy od lat '80, jak już wspominałem, aż do albumu The Miracle, był to zespół pop rockowy. I to o Nich absolutnie źle nie świadczy, bo był to pop rock najwyższych lotów. Zresztą, Queen nie szufladkował się tylko w jednym stylu, co jest Ich cechą charakterystyczną. Były to style tj. (w nawiasach przykłady piosenek): dance/disco ("Staying Power"), hard rock ("Tie Your Mother Down"), heavy metal (końcowa część "Bohemian Rhapsody"), pop rock ("One Vision"), progressive rock ("The Prophet's Song"), blues-rock ("Brighton Rock") czy psychodeliczny rock ("Stone Cold Crazy"). Tak więc, zespół Queen przez znaczną część swej błyskotliwej kariery był zespołem pop rockowym.

Ostatnio edytowany przez pietras (2010-04-07 18:32:43)

 

#14 2010-04-07 20:45:01

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Queen

Equus napisał:

Trochę szkoda, że o Mercurym, jaki całym Queen, zaczęło być naprawdę głośno, dopiero po jego śmierci.

Nigdzie nie napisałam, że zrobiło się głośno dlatego, że umarł.

eueueueueuee?....

Ja również. Jak widać zanegowałem to, że o Queen zaczęło być naprawdę głośno dopiero po śmierci Mercurego.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#15 2010-04-07 20:57:23

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Queen

Jeżeli macie zamiar grać w gry słowne to lepiej przerzućcie się na kalambury;>
ps. później sedytuję i napiszę coś o Mercurym;>

Ostatnio edytowany przez FurFur (2010-04-07 20:58:23)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wacki.pun.pl www.darkbleach.pun.pl www.tkdlomazy.pun.pl www.rpsuw.pun.pl www.bricobrzeg.pun.pl