Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#31 2010-05-27 15:23:58

MMarzec

Gość

Re: Queen

Doskonały głos, znów użyję określenia że bardzo mocny i czysty (no ale taką już mam definicje dobrego głosu, żadne chrypienie mnie nie kręci;) ) I o ile Qeen, bo głónie o to się rozchodzi,  mnie nie urzeka bo to nie moje klimaty, to głos zasłużę nie przeszedł do historii

 

#32 2010-05-27 18:03:23

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Queen

kudlaty_a7x napisał:

jak w moim odtwarzaczu kasetowym królowała piosenka "Lonely" do której nadal mam sentyment. Świetny głos

Nie przypominam sobie takiego utworu, może chodzi o Living On My Own?
Uwielbiam, zarówno Queen z lat 70. jak i jego głos. Sprawdzał się doskonale i w balladach i w mocniejszych kompozycjach.

Offline

 

#33 2010-05-27 18:42:58

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Queen

możliwe. kawałek słyszę nieraz przypadkowo w jakimś radiu i wtedy sobie o nim przypominam.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#34 2010-08-10 22:51:59

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Queen

Kawałki zasłyszane głownię w radiu są w porządku. Musze kiedyś posłuchać więcej.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#35 2010-10-11 21:29:50

nela685

Gość

Re: Queen

Pop rock?? Queen powinno być w glam rock, classic rock, ewentualnie progressive rock. Fakt, grali w latach 80. trochę pop-rocka, ale bez przesady.

Kawałki Queen'ów puszczane w radiu są niczym w porównaniu do tych mniej znanych tworzonych w latach 70-tych. Oczywiście nie są złe, miło się ich słucha: )

Nie piszemy posta pod postem w krótkim odstępie czasu! korzystaj z funkcji "edytuj" (prawy dolny róg posta). niestety będzie minus - Maktare

 

#36 2010-10-12 21:57:06

Odin96

Gość

Re: Queen

zgadzam się z nelą. Też raczej wątpie żeby to był pop rock to jest jak najbardziej classic.

 

#37 2010-10-13 12:09:06

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Queen

nela685 napisał:

Kawałki Queen'ów puszczane w radiu są niczym w porównaniu do tych mniej znanych tworzonych w latach 70-tych. Oczywiście nie są złe, miło się ich słucha: )

Ależ dear Killer Queen, Bohemian Rhapsody, Another One Bites The Dust, We Will Rock You, We Are The Champions cyz Don't Stop Me Now to jedne z największych przebojów zespołu i wszystkie zostały nagrane i wypuszczone w świat właśnie w latach 70.
Nie rozumiem za bardzo jak mogą być albumy z lat 70 tak mniej znane, skoro nawet w Polsce do której dociera niewiele z ogólno pojętej muzyki rockowej są dobrze znane przez bardzo duży odsetek populacji.



A i nie ma czegoś takiego jak Classic Rock jako gatunek muzyczny ; f

Ostatnio edytowany przez SarmatAE (2010-10-13 12:09:37)


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#38 2010-10-13 18:03:30

Icegrim

Gość

Re: Queen

SarmatAE napisał:

A i nie ma czegoś takiego jak Classic Rock jako gatunek muzyczny ; f

Ja tam roboczo używam tego by oddzielić stare kapele od tych wszystkich współczesnych "rockowych" Papa Roach'ów, Colplay'ów i podobnych dziwadeł


A Queen to marka i gatunek sam w sobie. Niektórzy twierdzą, że ten zespół stworzył podstawy muzyki. Ja pytam: jakiej muzyki? Queen nie znalazł nigdy godnych naśladowców, ba, nikt nawet na szczęście nie poważył się na próbę dorównania ich kunsztowi. Ta kapela kształtowała mój muzyczny gust i jakiekolwiek dziecięce pojęcie o rocku (pamietam jak śpiewałem "łiii aa de czeerpion - ogułoo!!") i na zawsze pozostanie jednym z najbardziej jasnych punktów w całej mojej wyobraźni muzycznej. Dobrze że wspomniano tu o "Innuendo" - ich najbardziej dojrzałym albumie moim zdaniem, z którym łączę masę wspomnień. Wokal Freddy'ego to mistrzostwo świata, ten koleś po prostu urodził się po to żeby śpiewać. Ze świecą szukać też gitarzysty o tak niezwykłym wyczuciu jak Brian May. Straszna szkoda mi tej kapeli, natomiast przyznam szczerze iż jeszcze do tej pory nie zapoznałem się z zespołem o nazwie "Queen+Paul Rodgers" i chyba jeszcze to trochę odłożę.

 

#39 2010-10-13 18:18:25

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Queen

Nie było i nie ma godnych naśladowców ponieważ nie znalazł się nikt z takim zajebistym wokalem i przy okazji rockowym pazurem jak Freddy. No i te chórki (a'la Bohemian Rhapsody) czyni ten zespół niepowtarzalnym.

Oprócz Innuendo mój ulubiony ich utwór do You Don't Fool me, mimo że zajebiście radiowy ma w sobie to coś. Super klimat.

Nie rozumiem też co jest złego w twierdzeniu "Pop Rock"? Będąc upartym można tak sklasyfikować każdy zespół rockowy który ma jako taką popularność. Queen jest b. melodyjny, w sam raz do szerokiej publiczności.

Offline

 

#40 2010-10-13 20:23:12

Icegrim

Gość

Re: Queen

Rog3r napisał:

You Don't Fool me, mimo że zajebiście radiowy ma w sobie to coś. Super klimat.

O właśnie, za samym kawałkiem wprawdzie nie przepadam ale album na którym tenże się znajduje to prawdziwe arcydzieło Fajna w ogóle musiała być atmosfera gdy oficjalnie ukazywało się "Made in Heaven", już kilka lat po śmierci Mercury'ego. Głos z zaświatów jak gdyby.

Ostatnio edytowany przez Icegrim (2010-10-13 20:23:31)

 

#41 2010-10-14 18:38:42

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Queen

Najbardziej lubię ich dokonania z lat 70. Praktycznie każdy album (może NOTW trochę mniej), z lat 80. to jarają mnie koncerty i to też do 82 roku raczej. Innuendo i MiH uważam za średnie albumy z przebłyskami.
Ulubione albumy: QII, ANATO, Jazz.

Offline

 

#42 2010-10-21 19:51:11

nela685

Gość

Re: Queen

SarmatAE napisał:

nela685 napisał:

Kawałki Queen'ów puszczane w radiu są niczym w porównaniu do tych mniej znanych tworzonych w latach 70-tych. Oczywiście nie są złe, miło się ich słucha: )

Ależ dear Killer Queen, Bohemian Rhapsody, Another One Bites The Dust, We Will Rock You, We Are The Champions cyz Don't Stop Me Now to jedne z największych przebojów zespołu i wszystkie zostały nagrane i wypuszczone w świat właśnie w latach 70.
Nie rozumiem za bardzo jak mogą być albumy z lat 70 tak mniej znane, skoro nawet w Polsce do której dociera niewiele z ogólno pojętej muzyki rockowej są dobrze znane przez bardzo duży odsetek populacji.



A i nie ma czegoś takiego jak Classic Rock jako gatunek muzyczny ; f

W polskich komercyjnych stacjach radiowych raczej nie puszczają "Killer Queen" czy "Bohemian Rhapsody", częściej słyszy się "You don't fool me", "A kind of magic" itp. Chodziło mi o teraźniejszość.. I raczej mało ludzi młodych zna takie np. "Killer Queen", na pewno bardziej będą kojarzyć "Radio Gaga" itp.

A i wiem, że nie ma takiego gatunku jak classic rock;], ale to już bardziej pasuje niż pop-rock.;]

 

#43 2011-05-13 01:46:01

Luperican

Gość

Re: Queen

Kocham Jazz bezgranicznie.

 

#44 2011-09-05 20:59:14

Strasznik

Gość

Re: Queen

Jak byłem mały myślałem "a jakiś nudny zespół".

Dopiero niedawno na poważnie zainteresowałem się ich twórczością i sądzę, że niektóre z ich kawałków są wprost genialne
Bohemian Rhapsody, We will rock you i inne :P

 

#45 2011-09-05 21:08:44

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Queen

We Will Rock czy We Are The Champions to jak Nothing Else Matters - czyli co za dużo, to niezdrowo ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs.pun.pl www.zephyr.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.lesnictwo.pun.pl