Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-30 12:26:18

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Opeth

Opeth – szwedzka grupa, grająca progresywny metal połączony z death metalem, założona w 1990 w Sztokholmie. Liderem zespołu jest Mikael Åkerfeldt, piszący muzykę i teksty, będący wokalistą oraz gitarzystą zespołu.
Nazwa zespołu pochodzi z książki Wilbura Smitha – Ptak Słońca. W niej Opet to zaginione, starożytne miasto Fenicjan w Botswanie na południu Afryki, zwane Księżycowym Miastem.
http://img217.imageshack.us/img217/1478/logoopethnormal.th.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/4017/opeth.th.jpg

Skład:
Mikael Åkerfeldt – gitara, wokal (od 1990)
Martin Mendez – gitara basowa (od 1997)
Per Wiberg – klawisze (od 2005)
Martin "Axe" Axenrot – perkusja (od 2006)
Fredrik Åkesson – gitara (od 2007)

Dyskografia:

Albumy studyjne:
1995 – Orchid
1996 – Morningrise
1998 – My Arms, Your Hearse
1999 – Still Life
2001 – Blackwater Park
2002 – Deliverance
2003 – Damnation
2005 – Ghost Reveries
2008 – Watershed
2011 - Heritage

Albumy koncertowe:
2007 – The Roundhouse Tapes

Oficjalna strona zespołu:
http://www.opeth.com/

Oficjalny MySpace zespołu:
http://www.myspace.com/opeth


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2009-10-30 13:41:14

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Opeth

Ciekawa grupa. Lubię ich za złożone kawałki, choć na dłuższą metę są męczące. Uważam, że starsze płyty są lepsze, ogólnie kompozycje i aranżacje utworów bardziej mi sie podobają. Dalsze albumy to już powtarzanie utartego schematu ogień-woda, ogień-woda.
Growl Michaela jest dośc charakterystyczny; od razu poznałam, że to on growluje na płycie Katatonii "Brave Murder Day".
Moje ulubione kawałki to 'In Mist She Was Standing', 'The Twilight Is My Robe', 'Nectar' i 'To Bid You Farewell'.

Offline

 

#3 2010-02-05 21:24:04

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: Opeth

Nie znam dobrze tej kapeli, ale od dłuższego czasu delektuję się:"The Drapery Falls"


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#4 2010-03-08 06:21:51

iamplayer

Gość

Re: Opeth

Ja Opethem zarażony zostałem od znajomej. No i co? Blackwater Park to chyba jeden z moich najbardziej ulubionych utworów... może poza Black Rose Immortal. Uwielbiam sobie też puścić Damnation na gorszy dzień, bo ta płytka zawsze skłania mnie jakoś do refleksji i pomaga rozwiązywać problemy. No i IMO fantastyczny cover Deep Purple na Ghost Reveries.

Warto znać Opetha

 

#5 2010-03-14 20:38:33

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Opeth

iamplayer napisał:

Ja Opethem zarażony zostałem od znajomej. (...)Warto znać Opetha

Dziecko, kto Cie polskiego uczył? Tej nazwy się nie odmienia.

Offline

 

#6 2010-04-12 21:45:11

zanetka1703

Gość

Re: Opeth

Przesłuchałam cała dyskografie ;>
No wreszcie!!!
Można tak powiedziec,ze po wielkic trudach sie zajawiłam na nich. <uff>.
W pierwszej kolejnosci przesłuchałam płytę" "Blackwater Park" na której sa kawałki m.n "The Funeral Portrait","Patterns In The Ivy".Ale ta płyte trzeba wysłuchac pare razy zeby mozna bylo cos o niej powiedziec dokladniej.Trzeba sie wsłuchac.
Płyta dosc melodyjna,jak na Opeth przystalo (z tego co zauwazyłam ) jest sporo uderzeń gitar,momentów gdzie wokalista ze spokojnego momentu ryknie nagle i zrobi sie głośniej.
Na tej płycie wolała bym wiecej luźnych piosenek,zeby troche sobie porozmyslać ;>
A tak ogólnie po przesłuchaniu całego Opeth-a moją ulubioną piosenka jest "Windowpane" i "closure" z płytki "Damnation".Polecam ;>

 

#7 2010-04-13 20:04:05

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Opeth

Po twoim poście wnioskuję, że reszta płyt zbytnio Cię nie zainteresowała.
"Blackwater Park" to płyta, która odniosła największy komercyjny sukces spośród albumów Opeth. Mi się raczej nie spodobał. Lubię jedynie kawałek "The Harvest".
Nie ma co słuchać na raz wszystkich płyt Opeth, bo to meczące.

Offline

 

#8 2010-04-13 20:55:15

zanetka1703

Gość

Re: Opeth

Nie tyle co mnie nie zainteresowała,co nie przesluchalam dokladnie ich wszystkich kawałków, tyle co te płyty co napisałam we wcsesniejszym poście. Hmmm zgadzam sie,że nie należy słuchać wszystkich płyt Opeth naraz bo to męczące. Cóż. . grają specyficznie.I nie wszyscy lubią takie granie.

 

#9 2010-04-18 20:52:17

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Opeth

jakoś mnie nie wzięła ich twórczość. odpycha mnie to, że po przesłuchaniu połowy kawałka mnie męczy i nie mam siły po prostu już słuchać tego. nagrywanie takich długich kawałków jest głupie.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#10 2010-04-18 22:03:04

Daimon

Gość

Re: Opeth

Pierwszym kawałkiem Opeth'a, który usłyszałem, było "Hours of wealth' - kawałek mnie strasznie zajarał, byłem w nim zakochany i postanowiłem spróbować całego zespołu i... się zawiodłem. Totalnie nie mój klimat. Ani wokal, ani muzyka mi nie odpowiada. Pozostaje fazować sie tym jednym utworem ^^

 

#11 2010-05-14 21:03:22

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Opeth

Ja pierwsze co słyszałem Opeth to Watershed. Bardzo mi się spodobał, ale im dalej w las.. teraz najbardziej cenię płyty Still Life i Orchid. Przesiąknięte death'em z 90's. Produkcja i klimat! Chociaż Blackwater nie jest zły, Damnation jest nudne z kolei.

Offline

 

#12 2010-08-06 11:27:30

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Opeth

Opeth to bez wątpienia jeden z moich ulubionych zespołów. Swego czasu totalnie odwaliło mi ich punkcie i to dzięki temu przekonałem się do cięższych odmian metalu oraz growlu. Zespół który koniecznie trzeba słuchać z tekstami! Ich płyty cechują się niesamowitym klimatem i w dodatku każda jest inna. Tu nie ma miejsca na odgrzewane kotlety, choć zgodzę się z tym, że styl Opeth polega na ciągłych zmianach tempa i graniu na przemian akustycznych i ciężkich parti. No i nieziemski wokal Akerfelda, który potrafi śpiewać zarówno czysto jak i growlem.
Lubie wszystkie płyty i naprawdę ciężko powiedzieć która jest najlepsza, ale zaryzykuje i postawie na "Still Life". Natomiast za najgorszą uznałbym "Ghost Reveries". Choć tak jak mówiłem wszystkie płyty są świetne.  Na osobną uwagę zasługują umiejętności instrumentalne członków Opeth - zarówno gitarzystów jak i perkusisty. Warto wspomnieć też starego perkusistę Martina Lopeza, który miał świetny jazzowy styl grania. A jego zastępca jest oczywiscie również wart uwagi.

Na początek poleciłbym płytę "Damnation" osobą którym bliżej do rocka niż do ciężkiego metalu, a reszcie "Still Life" lub "Blackwater Park".
Kawałków polecać nie będę bo pewnie bym wypisał większość.

Warto obejrzeć też DVD Opeth z koncertów na których prezentują się fenomenalnie: "Lamentations", "The Roundhouse Tapes" i najnowsze "Opeth - In Live Concert At The Royal Albert Hall"

kudlaty_a7x napisał:

nagrywanie takich długich kawałków jest głupie.

Tak to bardzo głupie. Szczególnie w progresywnym zespole.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#13 2010-08-06 11:48:25

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Opeth

Długie utwory świadczą o kreatywności i mnogości pomysłów ; ]


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#14 2010-08-07 14:25:58

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Opeth

Nie zawsze.
Jeśli chodzi o długość utworów - jeśli coś jest dobre, to czemu ma trwać tylko 3 minuty? Ja wręcz najbardziej cenię właśnie te genialnie kompozycje, mające często ponad 20 minut (ostatnio chodzi za mną kawałek 15 minutowy). Choćby za przykłady podać Echoes Floydów, Close To The Edge Yesów albo Lizard King Crimson.
Jeśli chodzi o Opeth - lubię płyty Orchid, Still Life, Blackwater Park. Te najbardziej, za nimi Morningrise, Watershed i My Arms, Your Hearse.

Offline

 

#15 2011-07-27 19:11:39

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Opeth

Post pod postem.. chuj.
http://www.youtube.com/watch?v=cICaGUOQleU
Nowy Opeth. Bardzo, bardzo dobry. Gdzieś mam ortodoksów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpsuw.pun.pl www.darkbleach.pun.pl www.wacki.pun.pl www.bricobrzeg.pun.pl www.bloodwars.pun.pl