Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-09-30 14:49:41

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Radiohead

Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Od 1991 roku zespół występuje pod obecną nazwą.

Skład:
Thom Yorke – śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe
Ed O'Brien – gitara, śpiew
Jonny Greenwood – gitara, instrumenty klawiszowe
Colin Greenwood – gitara basowa
Phil Selway – perkusja

Dyskografia:
Pablo Honey (1993)
The Bends (1995)
OK Computer (1997)
Kid A (2000)
Amnesiac (2001)
Hail to the Thief (2003)
In Rainbows (2007)

Skopiowane z wiadomo jakiej strony

Znacie? Lubicie? Moim zdaniem Ich najlepsze płyty, to OK Computer  i Kid A.
No i uwielbiam głos Thoma Yorke'a ^^


Tak bardzo nie.

Offline

 

#2 2009-09-30 17:03:36

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Radiohead

Nie słuchałem ich jakoś uberwiele. No i czasem jęki Thoma Yorke są irytujące, ale trzeba im przyznać, że są niezwykle wpływowym zespołem. No i kawałków takich jak Myxomatosis czy Paranoid Android nie da się chyba nie lubić.

Ostatnio edytowany przez SarmatAE (2010-08-23 18:29:44)


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#3 2010-02-08 09:01:52

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Radiohead

Też nie przepadam. Zbyt smętne. Ewentualnie "Carma police"... A "Creep" tylko w wydaniu KORN


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#4 2010-02-08 13:15:57

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Radiohead

Nie napisałem, że nie przepadam. ;>
Ostatnio wkręcił mi się Creep i cała płyta Pablo Honey.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#5 2010-02-08 13:22:16

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Radiohead

Creep lepsze w wykonaniu kUrna?  Wiem, gusta są różne, ale akurat to mnie zabolało ;[
Tak, Pablo Honey to bardzo dobra płyta.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#6 2010-02-09 10:18:33

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Radiohead

Oj, Malwina, wybacz
Napisałam tylko swoją opinię ...


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#7 2010-08-23 18:32:26

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Radiohead

Wyczytałem dziś, że ponoć siedzą w studiach nagraniowych od grudnia 09, a Ed O'Brien powiedział w wywiadzie z BBC 6 Music, iż: "ma nadzieję, że uda im się wydać album pod koniec 2010 roku". Ja nie mogę się doczekać ; 3


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#8 2011-10-13 19:52:23

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Radiohead

O jezu. Ostatnio zacząłem się jarać ich ostatnimi dwoma albumami jak przeciętny obywatel, gdy urząd pomyli się na jego korzyść o jedno miejsce po przecinku.
Z dwojga bardziej podoba mi się In Rainbows, która jest bardziej przebojowa. Nie jest to jednak typowa radiowa przebojowość, tylko taka bardziej... alternatywana. I know, I know! Clishe. But it's true one! Obydwa albumy zresztą miały radioplay bardzo znikomy, ale to nie istotne. Każdy kto chciał ich posłuchać posłuchał ich, w końcu płyty tego zespołu nie przechodzą bez echa. Wspaniałe w tych dwóch płytach jest, że utwory na nich są zrobione z pomysłem, żadne dwa nie są takie same. Nie ma tutaj schematów granych przez milyjony oklepanych zespołów w stylu "Weźmiemy riff i zagramy zwrotka-refren-zwrotka-podwójny refren-zwrotka i upchniemy gdzieś jeszcze jakieś solo". Mamy za to dużo elektroniki i fajne kombinowanie brzmień. Gitara praktycznie za każdym razem ma inny przester (albo wcale go nie ma). Fajnie też, że panowie z Radiohead nie robią tak, że w każdym utworze każdy musi grać po równo. Cholera oni nawet zależnie od potrzeb utworu wymieniają się instrumentami. Bardzo ważne jest też bogactwo warstwy dźwiękowej, dźwięk jest bardzo przestrzenny i ma wiele ścieżek, wiele fajnych efektów, bardzo mi się to podoba.

Nie mam zamiaru nic ujmować wcześniejszym albumom, którymi też się jaram i które uwielbiam, po prostu ostatnio faza na King Of Limbs i In Rainbows wygrywa.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#9 2012-11-17 11:54:20

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Radiohead

King Of Limbs jest slabiutkie, najslabszy Radiohead, od inspiracji Can i Autechre odeszli wydaje sie juz zupelnie, brzmienie uspokoili, wystonowali i sa smetni jak nigdy dotad a Yorke chyba przy sesji do tego albumu za malo cpal. No i taki album bo dosyc mainstreamowym (nie bojmy sie uzywac tego slowa hehe) In Rainbows jest jak dla mnie sporym zaskoczeniem,i o tyle o ile na poczatku od wydania tej plyty bylem troche podjarany tak po jakims czasie para opadla a King Of Limbs mnie juz nie kreci w zaden sposob, nie wpadam w zaden trans, no i do tworczego poziomu Amnesiaca czy Kid A jest to droga wrecz swietlna. Mam wrazenie ze jest to album troche robiony na sile, zreszta nie troche, to jest wrecz silowy album z ktorym silowanie sie nie ma sensu hehe


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#10 2012-11-17 13:55:24

 Obrut

User

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-08-26
Posty: 136

Re: Radiohead

Kiedyś przypadkiem trafiłam na to i spodobały mi się 3 piosenki: Creep, Karma Police i No Suprises, ale nie na tyle, żeby zagłębić się w ich twórczość.


I ziemia stoi - i wieków otchłanie,
I wszyscy żywi w tej chwili,
Z których i jednej kostki nie zostanie,
Choć będą ludzie, jak byli...

Offline

 

#11 2012-11-17 17:51:41

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Radiohead

Ja znam płyty tylko do "Amnesiac". Absolutnym numerem jeden jest dla mnie The Bends z niesamowitym Street Spirit (Fade Out), które mogę słuchać w nieskończoność. Później już osławiony OK Computer i debiut Pablo Honey, który jest zupełnie inny od tego co zaczęli nagrywać później. Resztę dyskografii może kiedyś obczaję. Ponoć bawią się elektroniką.

Offline

 

#12 2014-03-22 13:08:59

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Radiohead

Podoba mi się w Radiohead głównie to, że są bardzo rozwojowym zespołem. Każda ich nowa płyta to kolejne ogniwo w ich muzycznej ewolucji. Praktycznie lubię każdą płytkę, ale prym wiedzie oczywiście "OK Computer" (tam chyba nie ma słabego utworu), ale waham się czasami, czy to "Kid A" nie jest jednak tym naj. Bądź co bądź, te dwa krążki najbardziej mnie niszczą, bo to taka idealna równowaga pomiędzy ich wcześniejszym a późniejszym stylem.

A z projektów Yorke'a polecam też zainteresować się Atoms for Peace- ostatnio znów odpaliłem sobie "Amoka" i zaczęły mi się podobać nawet te utwory, które przedtem wydawały mi się zbytnio "zahipterzone". Starzeję się.


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrestlinggame.pun.pl www.tibia-rl.pun.pl www.zephyr.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl www.lesnictwo.pun.pl