Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#46 2011-10-02 20:36:55

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Melodic Death Metal

Macko napisał:

Izlude napisał:

jak dla mnie to nie istnieje pagan ani viking metal. To sztuczne nazwy.

Jak to nie, własnie leci mi w odtwarzaczu. I nie jest to ani black ani death metal, joł.

Neguje gatunki nie wprowadzające zmian w sferze muzycznej. Viking metal to nazwa nadawana zespołom poruszającym tematykę związaną z wikingami, muzycznie zaś mogą być to różnie brzmiące kapele. Czymże tak naprawdę jest Hammerheart jeśli nie epickim heavy/doom metalem? 

A pagan metal? To nic innego jak black metal, tyle że zagrany w wolniejszych tempach, niekiedy z elementami folku.

Offline

 

#47 2011-10-02 20:50:26

 Macko

User

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 582
LastFM: maciek_m

Re: Melodic Death Metal

No wybacz, jeśli nie słyszysz różnicy między tymi gatunkami to nie mamy o czym rozmawiać. Fakt, ze viking/pagan czerpią z błack/folk/melodic, łącząc je i mieszając - na tym polega ich wyjątkowość.  Dodatkowo teksty o wikingach i czasach pogańskich - o zgrozo nie występują w każdym utworze. (!!!;o).

Ostatnio edytowany przez Macko (2011-10-02 20:50:57)

Offline

 

#48 2011-10-02 22:22:36

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Offline

 

#49 2011-10-02 22:40:55

Lipa

F.O.A.D.

10908488
Skąd: Lindville
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 2389
Ulubione zespoły : HELLSOUND
WWW

Re: Melodic Death Metal

Ba no najebało się tyle tych podgatunków. Ale raczej nie ma co z tym walczyć, trzeba przywyknąć. Ja np. nie uznaje dark metalu ale widzę, że coraz popularniejszy chyba jest.


http://funkyimg.com/i/FNqF.gif
Umysł to tablica. Gorzała to gąbka.

Offline

 

#50 2011-10-03 14:31:22

 badmaker

User

1018877
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2010-06-23
Posty: 161
Preferowany styl: Metalcore/Melodeath
Ulubione zespoły : Children Of Bodom
Ulubione zespoły pt. 2: Katatonia
LastFM: rider_bass
WWW

Re: Melodic Death Metal

Mówcie co chcecie, ja tekstów zwykle nie potrafię od razu zrozumieć, jednak po samych melodiach wiem kiedy jakiś zespół gra viking czy tam folk metal.


http://www.facebook.com/hoursinciteme
'There are no flowers on your grave' - Amorphis

Offline

 

#51 2011-11-09 22:03:13

Bitch_Please

Gość

Re: Melodic Death Metal

a ja wiem kiedy grają melodeath, nawet jesli deathem nie jest. w takim razie jak rzekomo go inaczej nazwać?

 

#52 2011-11-19 17:56:53

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Melodic Death Metal

At The Gates i Opeth głównie. Swego czasu dużo też CoB słuchałem. W sumie był to dla mnie swego rodzaju pomost miedzy power, heavy i cięższymi gatunkami.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#53 2011-11-19 18:59:44

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

Co? Opeth to "melodic death metal" ?


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#54 2011-11-19 21:45:23

Wojtek_37

User

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 829

Re: Melodic Death Metal

Co CoB melodic death metal?

Już abstrahując od tego że po pierwsze nie ma czegoś takiego jak melodic death metal, a po drugie w CoB nie ma ani jednego deathowego riffu.

tzw melodic death metal to po prostu mocniej zagrany heavy metal.


So I'm here to put the "dick" in Dixie
and the "cunt" back in country
'Cause the kind of country I hear now days
is a bunch of fuckin' shit to me

Offline

 

#55 2011-11-19 21:54:48

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

Ja bym powiedział, że to heavy metal z growlem

A jeśli już musiałbym przypiąć jakąś łatkę Opethowi to były progresywny x metal

Ostatnio edytowany przez XerX (2011-11-19 21:58:46)


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#56 2011-11-20 13:06:37

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Melodic Death Metal

COO??? Nie ma działu "Heavy metal z growlem"? i działu z "progresywny x metal z growlem"? Skandal!

Wybaczcie drodzy użytkownicy ale wydaje mi się, że popadacie w paranoje z tym szufladkowaniem. O CoB pisało już kilka osób wcześniej, więc też tu wsadziłem ten zespół. Tym bardziej, że wcześniej grali pod nazwą Inearthed i tam niektóre kawałki można było z czystym sumieniem tak nazwać.  A o Opeth to bym się kłócił. Mam pomysł zróbmy działy o wszystkich rodzajach, podrodzajach oraz rodzajach podrodzajów. Ja zacznę i założę dział Occult Metal. No bo jest taki, bo sami członkowie Lux Occulty się tak nazwali. Chyba, że sobie to wkręcili. Później ja też coś założę np. kurwa metal.

Ale zaraz! Zapomniałem przecież, że nie ma czegoś takiego jak melodic death metal. Banda metalowych oszołomów sama sobie to wkręciła, myląc tą muzykę z mocniej zagranym heavy metalem.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#57 2011-11-20 13:40:52

Wojtek_37

User

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 829

Re: Melodic Death Metal

My mamy paranoje z szufladkowaniem, tak?! ale to wy wymyśliliście sobie kolejną szufladkę pt. melodic death metal. ;]
Jak dla mnie to całe dziecinne granie dla małych dziewczynek może iść do działu heavy metal.


So I'm here to put the "dick" in Dixie
and the "cunt" back in country
'Cause the kind of country I hear now days
is a bunch of fuckin' shit to me

Offline

 

#58 2011-11-20 14:09:44

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

Mnie śmieszy usilne szufladkowe zespołów pod jakąś kategorię tylko po to by móc powiedzieć, że zespół X gra jakiś tam metal. O ile podział na np. heavy, black, death jest jeszcze w miarę klarowny to wymyślanie melodic death jest może nie oszołomstwem, ale zapędzaniem się w absurd. Dlaczego? Bo w ten sposób można stworzyć całą masę innych szufladek: technical death, blackened death, tylko po co to komu.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#59 2011-11-21 20:55:44

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Melodic Death Metal

A dla mnie "szuflad(k)a" melodeath jest jak najbardziej sensowna. W końcu czysty death metal dość mocno różni się od tej melodycznej odmiany.


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#60 2011-11-23 11:00:09

Negro Defecator

User

Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 267
Preferowany styl: dowolny
Ulubione zespoły : heteroseksualne

Re: Melodic Death Metal

TheBestPL napisał:

A dla mnie "szuflad(k)a" melodeath jest jak najbardziej sensowna. W końcu czysty death metal dość mocno różni się od tej melodycznej odmiany.

ponieważ ta "melodyczna" odmiana w ogóle nie jest death metalem. W najlepszym wypadku jakimś lajfmetalowym gównem dla pozerów


Antinatalism now!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrestlinggame.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl www.zephyr.pun.pl www.lesnictwo.pun.pl www.tibia-rl.pun.pl