Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#76 2012-04-02 23:10:16

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Melodic Death Metal

W sumie ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie, ale mam pomysł. Załóżmy nowy rodzaj "True Mam To w DUPIE Metal" - będziemy tam wszyscy razem tró zapinający się w dupę melodic death metalowcy.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#77 2012-04-05 13:20:04

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

A to takie głupie sprowadzanie każdej dyskusji o podgatunkach do "prawdziwości".

Nie rozumiem trochę o co chodzi z tym melodic, muszę chyba posłuchać sobie więcej na youtube. Np taki Arch Enemy czy Amon Amarth to dla mnie heavy metal z growlem. I mówię tutaj o ich ostatnich płytach, nie wiem jak grali na początku.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#78 2012-04-05 15:23:50

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Melodic Death Metal

Nie wiem jak innym, ale heavy zawsze mi się kojarzył z czystym wokalem.

A i w założeniu melodic miał być połączeniem melodyczności heavy z brutalnością death metalu, więc raczej prawidłowo Ci się kojarzy. No ale to było dawno temu, teraz ten podgatunek ewoluował (co i tak nie musi się kłócić z pierwotnymi założeniami, stwierdzam tylko fakt).


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#79 2012-06-20 16:29:19

Wojtek_37

User

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 829

Re: Melodic Death Metal

Nie wiem skąd sie wzięła łatka melodic death metal, która niby miała określać nowy odłam nurtu death metalowego, bo death metal JEST melodyjny, nawet brutal death metal ma swoista linię melodyczną... to nie jest harsh noise.
Dlatego też jeżeli już ktoś chce szufladkować to co nazwane jest melodic death metalem to powinien wziąć po uwagę że pod tą nazwę kwalifikuje się i Immoilation http://www.youtube.com/watch?v=_KfXmkiwHDA i Cannibal Corpse http://www.youtube.com/watch?v=QOb6JSQd-Qw i Guttural Secrete  http://www.youtube.com/watch?v=4Hs0edGaMIw i cała reszta tego co ma w nazwie death metal i melodię.
Natomiast to co teraz się nazywa melodic death metalem http://www.youtube.com/watch?v=Z83vu-TRF6Y,  ma melodię, ma metal, ale brakuje mu słowa death.
Tak więc nie ma takiego zjawiska jak melodic death metal, chyba że zależy nam na dodawaniu niepotrzebnych słów do określenia konkretnego nurtu muzycznego - death metalu.
At The Gates jest owszem zajebiste, ale też nie ma tam typowo deathowych riffuw, nawet na pierwszych płytach.

Ostatnio edytowany przez Wojtek_37 (2012-06-20 16:32:44)


So I'm here to put the "dick" in Dixie
and the "cunt" back in country
'Cause the kind of country I hear now days
is a bunch of fuckin' shit to me

Offline

 

#80 2012-06-20 16:55:55

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

Toć mówię, że to taki heavy metal z growlem.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#81 2012-06-20 16:57:12

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Melodic Death Metal

Ja zawsze tego mało słuchałem, więc sie specjalnie nie zastanawiałem nad tym gatunkiem, ale od jakiegoś czasu przychylam się do twierdzeń Wojtka.

Offline

 

#82 2012-06-20 21:15:14

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Melodic Death Metal

Niby mówicie, że ten melodeath taki chujowy, a stron ma najwięcej napisanych w całych "Debatach". ;p

Ja się, przynajmniej tymczasowo, odcinam od tego, czy to jest death metal, czy nie; czy jest stworzony dla pozerów; czy powinien być zaorany. Posłuchać lubię, czasem częściej, czasem rzadziej i mi to w sumie lata koło dupy, czy ktoś będzie na mnie patrzył przez pryzmat tego faktu, czy nie.


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#83 2012-06-21 09:58:50

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Melodic Death Metal

A tam zaraz chujowy. Mało w nim tylko śmierci jak Wojtek mówi.

Offline

 

#84 2012-06-21 12:17:39

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Melodic Death Metal

No, no. Nam ino się o miano szufladki rozchodzi, bo taka niepasująca jest.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#85 2012-12-04 22:25:30

 Anarion

User

7361301
Skąd: Ostrów Wlkp
Zarejestrowany: 2012-12-04
Posty: 9
Ulubione zespoły : August Burns Red, Underoath,
Ulubione zespoły pt. 2: My Chemical Romance, A7X
LastFM: Anarion94

Re: Melodic Death Metal

Z tego rodzaju muzyki ogólnie kojarzę i lubię tylko Darkest Hour, o ile to w ogóle Melodic Death Metal, tak przynajmniej twierdzi eng wikipedia, choć może się mylić. Musiałbym w sumie ogarnąć kiedyś kilka innych zespołów i bardziej się zagłębić w ten gatunek.

Offline

 

#86 2012-12-04 22:32:55

Wojtek_37

User

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 829

Re: Melodic Death Metal

Nie zagłębisz się, bo nie ma takiego gatunku.
Melodic death metal, to nic innego jak heavy metal z grovlem (jak zresztą Kserkes napisał wcześniej)
Mnie na każdym forum jebią za takie stwierdzenia, ale za  kilka lat te 12 latki dorosną i przyznają mi rację. Więc lepiej dla ciebie, zacznij mnie czcić już dziś.


So I'm here to put the "dick" in Dixie
and the "cunt" back in country
'Cause the kind of country I hear now days
is a bunch of fuckin' shit to me

Offline

 

#87 2012-12-05 18:10:25

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Melodic Death Metal

At The Gates też byś nazwał heavy metalem z growlem?


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#88 2012-12-05 19:45:40

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Melodic Death Metal

At The Gates - Slaughter Of The Soul. Od tego znajomość można zacząć i zarazem skończyć. Tutaj jest wszystko co ten podgatunek prezentuje. Nikt nic ciekawszego później nie wymyślił. taka oto moja opinia.

Offline

 

#89 2012-12-05 19:49:16

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Melodic Death Metal

Nigdy mnie ta płyta nie zachwycała, nawet w latach przelotnej fascynacji tym gatunkiem. Obecnie skłaniam się do radykalnych poglądów Wojtka, o czym chyba wspomniałem.

Offline

 

#90 2012-12-05 21:59:56

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Melodic Death Metal

Wojtek_37 napisał:

Nie zagłębisz się, bo nie ma takiego gatunku.
Melodic death metal, to nic innego jak heavy metal z grovlem (jak zresztą Kserkes napisał wcześniej)
Mnie na każdym forum jebią za takie stwierdzenia, ale za  kilka lat te 12 latki dorosną i przyznają mi rację. Więc lepiej dla ciebie, zacznij mnie czcić już dziś.

Propsuję, ten facet mówi dużą prawdę.


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tkdlomazy.pun.pl www.wacki.pun.pl www.bloodwars.pun.pl www.darkbleach.pun.pl www.rpsuw.pun.pl